Akcesoria nieodzowne w każdej kuchni

Należyte zaopatrzenie kuchni sprawia wiele kłopotów, zwłaszcza, kiedy startujemy od zera, zaś nasz budżet jest mocno ograniczony.
Trzeba podjąć decyzję, które przyrządy są nam potrzebne, a z kupnem których możemy się na razie wstrzymać.

Kuchenne akcesoria są identycznie ładne i kuszące, jak buty czy suknie. Wyposażając pomieszczenie kuchenne od podstaw, musimy skupić się na obiektach, które są nie tyle piękne, co użyteczne. Bo co nam przyjdzie po zestawie doskonałych foremek do pieczenia, gdy nie będziemy mieli czym wyrobić ciasta? Niżej przedstawiam wam spis rzeczy, mym zdaniem, niezbędnych w każdej kuchni. Każdy powinien ją dostosować do swoich potrzeb. I zapamiętaj, nie wszystko trzeba kupić od razu.
sterylizator w domu

Autor: Clive Darra
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup blendera ręcznego może wydawać się fanaberią, zwłaszcza jeżeli mamy robot kuchenny. Ten jednakże niesłychanie często skryty jest w najodleglejszych czeluściach kuchennej szafki, a wydobycie go skutkuje co najmniej półgodzinnym porządkowaniem. Ręczny blender zajmuje stosunkowo mało miejsca, stąd można go mieć zawsze w zasięgu dłoni oraz użyć, gdy pragniemy przyszykować zupę krem, pastę kanapkową, sorbet. Przy doborze urządzenia musimy kierować się przede wszystkim jego mocą. Do wyboru mamy blendery zasilane na prąd(zobacz prąd dla firm Axpo Polska) bądź z akumulatorem. Te drugie są bardziej wygodne, ale często mniej wydajne natomiast po wyczerpaniu akumulatora wymagają 3 godzinnego ładowania.

Mnóstwo tego typu urządzeń ma w komplecie specjalne akcesoria, takie jak: młynek do kawy, nóż do kruszenia lodu (specjalny zasobnik z nożami rozdrabniającymi), które znacznie uproszczą codzienną pracę w kuchni.