Apteka klasyczna czy internetowa? Jakie mamy zalety, a jakie wady zakupów przez internet?

Udogodnienia zakupowe które mamy dzięki internetowi widać również w przypadku branży farmaceutycznej. Jeśli potrzebujesz odpowiedniego lekarstwa, choćby na częste przeziębienia jak kaszel, grypę, czy choroby związane z cukrzycą i sercem, nie musisz gonić do apteki stacjonarnej! W wyszukiwarce online również znajdziesz oczekiwany lek, bez recepty.
W standardowych aptekach, analogicznie jak w internetowych, zaleca się solidnie rozeznać się i zestawić ceny konkurencji. Duże miasta to przecież cała masa aptek i usług medycznych. Kluczową różnicą wpływającą na koszty lekarstw w aptekach jest opcja zakupu dzięki refundacji. Placówki dystrybuujące lekarstwa refundowane (państwo przejmuje część kosztów) mają z reguły większą „frekwencję”, co równa się też niemałym…kolejkom.

Apteka, symbol

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Różnice widać szczególnie w większych miastach, gdzie dwie apteki (tradycyjna i refundowana) stoją niedaleko siebie.

Niedawno pojawiała się nowa, bardzo atrakcyjna oferta – by ją zobaczyć, kliknij tutaj i spójrz na witrynę (https://www.webtec.pl/copywriting/) a z pewnością się nie rozczarujesz.

W pierwszej dokonamy zakupów w kilka minut, do drugiej zdarza się, że klienci tworzą łańcuszek już przed otwarciem… Kolejki do aptek stacjonarnych nie zawsze oznaczają gonitwę za tańszym odpowiednikiem. Jeśli wybór jest bardzo ograniczony, to lekarstwo znajdziemy tylko w konkretnej, obleganej godzinami aptece. W takiej sytuacji powstają niepokoje i głosy sprzeciwu na aptekarskim forum. Zapewne dlatego też część klientów porzuca opcję tradycyjnego wybierania leków, na rzecz zamówień przez internet. Apteki online jak apteka całodobowa Włocławek otwierają własne serwisy zakupowe, z opcją założenia konta i internetowego koszyka. Przy relatywnie dużych zamówieniach proponują darmową dostawę na podany przez zainteresowanego adres.

Czy chcesz zobaczyć niniejszy temat z innej strony? Jeżeli tak, to zdobądź więcej informacji, które opublikowane zostały w tym miejscu.

Tym samym znika potrzeba kolejek i – jeśli jest – sprawa obsługi przez farmaceutów. Pod lupę brany jest za to czas realizacji przesyłki. Zdania kupujących lekarstwa online, przez prywatne serwisy, są podzielone. Czasami tańsze zakupy nie są bardziej opłacalne niż w stacjonarnej aptece, nawet jeśli ceny w internecie są niższe. Zdarza się, że opłata za wysłanie (przy mniejszych zakupach nie ma zniżek na transport) równoważy cenę przedsięwzięcia z ceną leku w klasycznej, „prawdziwej” aptece.Internet, niezależnie od przyzwyczajenia, to zawsze dyskusja wokół ryzyka zakupów. Starsi klienci zapewne pozostaną przy tradycyjnych aptekach.