Biznes wsparty finansowo za pośrednictwem crowdfundingu – jak to działa?

Crowdfunding wciąż jest zjawiskiem stosunkowo młodym na terenie Polski. Na świecie pojawił się trochę wcześniej, zyskując szybko duże powodzenie. Generalnie polega na wspieraniu finansowo rozmaitych przedsięwzięć za pośrednictwem sieci WWW.

crowdfunding ikonografika

Autor: Rocío Lara
Źródło: http://www.flickr.com
Internet jest bowiem obecnie ogromnie powszechnym i chętnie stosowanym środkiem przekazu. Internauci tworzą niezwykle dużą liczbę, która może zrobić bardzo wiele przy odpowiednim nakładzie wysiłku.

Szalenie interesującym wydał Ci się ów artykuł i opisane w nim wiadomości? To fantastycznie! Kliknij w poniższy link i przejdź na inny adres www.

Istota crowdfundingu tkwi w jak największej liczbie osób, które chcą wspierać dany cel. Kwoty wpłacane przez internautów są bardzo różne, mogą być symboliczne. Ważne, by na określony cel wpłaciło jak najwięcej osób. Na portalach do crowdfundingu autor danego projektu określa czas, w jakim ma miejsce wspieranie danej rzeczy. Celem jest zgromadzenie danej kwoty w wyznaczonym przedziale czasowym.

Pomysły wspierane z użyciem crowdfundingu

Praca zespołowa

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com

Crowdfunding jest rozwiązaniem pozwalającym na osiągnięcie bardzo zróżnicowanych celów. Na tego typu stronach jak polskie indiegogo udzielają się rozmaici ludzie, część z nich jest na przykład artystami, którzy chcą ukończyć swoje dzieła z pomocą finansowania internetowego.

Nierzadko zdarza się, że tą metodą zespoły muzyczne planują zebrać środki finansowe na wydanie debiutanckiego albumu i tylko w ten sposób mogą to osiągnąć. Na portalach tego typu można znaleźć też projekty dotyczące chęci założenia własnego biznesu przez niektórych ludzi. Jest też spora część projektów opierających się na wyjazdach zagranicznych, na które gromadzone są środki.Crowdfunding na terenie Polski

Jak już zostało wspomniane na terenie Polski crowdfunding jest procesem stosunkowo nowym, lecz ulega prężnemu rozwojowi. W obrębie kraju bardzo dużej liczbie osób udało się do tej pory osiągnąć powzięte cele i spełnić pragnienia dzięki crowdfundingowi. Na polski crowdfunding składa się szereg portali internetowych, zarówno ogólnych, jak i takich, które są typowo stworzone do konkretnej dziedziny – polski portal (zobacz skuteczne pozycjonowanie) crowdfundingowy. Istnieją więc strony dotyczące tylko przedsięwzięć artystycznych, jak również te, które dotyczą działalności charytatywnej. Z najbardziej znanych stron tego rodzaju korzysta kilka tysięcy użytkowników.