Blender, robot kuchenny – co to jest a także do czego służy?

Podręczny jak też efektywny sprzęt AGD do kuchni ułatwi kucharzenie a także skróci czas przygotowywania dań.
Zastanawiasz się co nabyć: robot kuchenny, malakser czy może blender? Nim podejmiesz decyzję, sprawdź do czego służą po czym zastanów się, do szykowania jakiego typu potraw chcesz ich używać.

Instalacja elektryczna

Autor: Franck J.
Źródło: http://www.flickr.com
akcesoria zelmer

Autor: Ha1000
Źródło: http://www.flickr.com

Blender rozdrabnia i miksuje, jest doskonały do wykonywania koktajli, czy miksowania zup kremów. Nie zajmie wiele miejsca a także jest stosunkowo niedrogi, całkiem poręczny oraz łatwy w użyciu. Rozróżniamy dwa typy blenderów. Blender stojący kielichowy to klasyczny mikser z pojemnikiem zazwyczaj szklanym, do którego wkładamy produkty, które chcemy zmiksować, na przykład owoce na koktajl. Blender klielichowy w wersji rozszerzonej może też mieć na przykład młynek do kawusi, albo sokowirówkę – jednak taki model będzie kosztowniejszy. Drugi wariant to blender manualny wyekwipowany w stopkę miksującą, stworzoną z plastiku czy też stali szlachetnej. Przyda się gdy np. chcemy zmiksować zupę w garnku. Blender ręczny w podstawowej wersji służy przede wszystkim do przecierania produktów a także mieszania. Możemy także kupić blendery manualne z ponadplanowymi funkcjami. Taki blender posiada różne końcówki, dla przykładu do bicia piany, pojemnik z tarczami do krojenia, nóż do mieszania i drobienia lodu.
Kuchenny robot zaś jest to doskonały i efektywny ekwipunek w kuchni. Jego cena zależy od wielkości a także wyposażenia, jednakże na pewno lepiej zainwestować w kapitalny rynsztunek znanych marek posiadający ponadplanowe akcesoria Zelmer jest właśnie taką marką.

Będzie nam długo służyć bez awarii. Robot kuchenny wielofunkcyjny bije, wyrabia ciasto, miksuje, sieka, a nawet może wyciskać sok z owoców.

Hej, sprawdź to serwis agd, jeśli dotąd nie wiesz o tej atrakcyjnej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Słowem, jest wszechstronny i nadaje się do przygotowywania wielu dań.