Certyfikaty na obszarze Unii Celnej

Jeśli ktoś pasjonuje się, bądź związany jest z rynkiem produkcji lub transportowaniem produktów na obszary innych państw, z całą pewnością zapoznać się powinien z właściwymi deklaracjami, potwierdzającymi m.in.

deklaracja eac

Źródło: pixabay.com
wakacje

Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com
Zgodność towarów, jak również i gwarancję bezpieczeństwa oraz spełnione normy oraz standardy. Jednym z nich jest certyfikat ważny na terenie tzw. Unii Celnej.
Porsche Cayenne

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

Certyfikat zgodności Unii Celnej, ponieważ dokładnie tak się nazywa, obowiązuje w szczególności na terenach państw należących do ów Unii ( więcej informacji na stronie www.certificator.eu/plwięcej informacji na stronie ). Do tych krajów zalicza się Rosję, Białoruś, a także Kazachstan. Są to kraje, które zawarły układ ws. zasad i norm technicznych na rynku eksportu oraz importu wszelkiego rodzaju towaru. Certyfikat ów ma na celu potwierdzić spełnione przez dany towar wymogi związane z bezpieczeństwem i jakością. Certyfikat można uzyskać na przewóz pojedynczy, jak również i produkcję seryjną, bądź czas określony – maksymalnie do pięciu lat. Certyfikat zgodności Unii Celnej kosztuje – w zależności od czasu – od 350 do 600 Euro. Deklaracja pojedyncza jest najtańsza, jednak podobny koszt posiada także certyfikat przyznany na rok. Trzyletnia zgodność to cena 450 do 600 Euro ( dużo więcej informacji na stronie www.certificator.eu/pldużo więcej informacji na stronie ). Dokument ten ma charakter obowiązkowy dla towarów m.in. przemysłowych, spożywczych, kosmetycznych oraz odzieżowych.

Deklaracja EAC sprawia, iż producenci i sprzedawcy nie muszą ubiegać się o uznanie towarów we wszystkich trzech krajach z osobna, co może wiązać się również ze znacznie dłuższym czasem, większymi kosztami oraz wzmożonymi Formalnościami. Okres lat pięciu zazwyczaj jest zależny od na przykład specyfikacji towaru albo jego partii. Deklaracja EAC to także pozytywna wiadomość dla kupujących o jakości towaru.