Ciekawe stare obrazy Krokowa wzbudzają stale uznanie

Stare zdjęcia polskich miast są wartościowym źródłem wiadomości jak wtedy wyglądała architektura budynków czy ulic. Zabytki, jakie dawniej huczały życiem czy ulice pełne handlarzy oraz ludzi, a również fantastyczne domy zawsze wzbogacają nasze piękne historyczne dzieje. Kraków na starej fotografii są świetnym udokumentowanym źródłem danych oraz wspomnień.

kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com
Stare fotografie rynku, świątyń czy też chodników, a też ulic czy też Wawelu to też imponująca przeszłość tego miasta. Kraków posiada świetne fotografie przedwojenne i tuż powojenne, jakie oczarują każdego. Jest możliwość dzięki nim zobaczyć jak kiedyś wyglądało miasto i zestawiać je z dzisiejszą architekturą miasta. Kraków na starej fotografii wygląda bajecznie, mamy możliwość np zobaczyć mosty czy kolej, a także zabytkowe kościoły czy budowle – Stare fotografie Krakowa.

Możemy również zobaczyć na starych zdjęciach obywateli i urlopowiczów Krakowa, którzy spacerują po ulicach i wypoczywają w kawiarenkach czy też na rynku. Stare zdjęcia Krakowa (OldCracow Foto) są także wartościową wiadomością dla konstruktorów i osób zajmujących się odbudową pomieszczeń i budynków, jacy odtwarzają antyki. Gród podwawelski jako była metropolia Kraju oraz siedziba królów Kraju oferuje bogatą historie, która ciągnie na co dzień szereg turystów. Dzięki starym fotografiom masz możliwość odbyć oszałamiającą i niezwykłą podróż po jezdniach tego miasta, a też porównać stare zdjęcia Krakowa z współczesną architekturą czy też konstrukcją i zobaczyć jak w przeciągu historii odmienił się.

Jest możliwość na zdjęciu oraz w rzeczywistości zauważyć stuletni kiosk, jaki znajduje się przy szosie Siennej czy też Plac Szczepański, jaki nie odmienił się w zasadzie w ogóle. A również Sukiennice, zamek Królewski na Wawelu, fantastyczny widok na panoramę miasta z Wawelu, dom (wiercenie studni łódź) Turecki czy też deptaki Wiślane. Jak zobaczymy szereg widoków na starych fotografiach Krakowa nie dużo będzie się wyróżniać od dzisiejszych pejzaży. Kraków jest ładny podobnie jak na starych zdjęciach jak i teraz, w związku z tym można go odwiedzać.