Co lepiej kupić – laptop czy komputer stacjonarny?

Każda z tych opcji ma swoje dobre i złe strony, a fundamentalnym kryterium wyboru powinno być przede wszystkim przeznaczenie tego typu sprzętów. Jaki sprzęt przyda się w pracy, a który będzie właściwy do gier?
Laptop, a więc mobilny komputer
Szczególną zaletą laptopa jest rzecz jasna sposobność jego przenoszenia zależnie od potrzeb.

system

Autor: blogarazzo
Źródło: http://www.flickr.com
Zajmuje on niewiele miejsca i na pewno zmieści się w specjalnej torbie, jaka dodatkowo ułatwia zadanie i jest nadzwyczaj poręczna. Rzecz jasna niektóre komputery tego rodzaju są ciężkie oraz na przykład nie można ich komfortowo trzymać na kolanach, lecz na pewno dużo prościej jest je przenieść, niż komputer stacjonarny. Świetnie sprawdzą się w wypadku osób, jakie potrzebują komputera do zasadniczych zadań, a zatem np. do korzystania z Internetu (TELKA – internet wroclaw) czy też sporządzania dokumentów biurowych. Na laptopie obejrzymy film i choć nie jest to typowy komputer dla gracza, wiele gier powinno działać na nim prawidłowo. W każdym momencie możemy taki komputer zapakować i przenieść, nie potrzeba podłączać mnóstwa kabli, a znaczną większość laptopów spokojnie umieścimy na kolanach dla większej wygody. Jeśli potrzebujemy prywatnego komputera, za pomocą którego wykonamy arkusz w Excelu albo dokument tekstowy, będzie to nad wyraz dobre rozwiązanie.
Komputer stacjonarny
Ciężki, nie za poręczny z mnóstwem kabli oraz oddzielnym monitorem komputer – mogłoby się wydawać, iż jest mniej poręczny od laptopa, ale ma on wiele istotnych atutów. Nade wszystko można go rozbudowywać.

Nie możesz się doczekać nowych interesujących treści na ów temat? Mamy do Ciebie świetną wiadomość – kliknij po szczegóły (http://www.edenbus.com.pl/oferta/przewozy-do-niemiec-walbrzych-swidnica/) w ten link i rozkoszuj się tekstem.

Rynek urządzeń oraz części komputerowych stale się rozwija, więc raz z upływem czasu oraz pojawianiem się coraz lepszych części, możemy dołożyć naszemu pecetowi pamięci czy wymienić grafikę na lepszą. Będzie to zarówno komputer dla gracza, jak też idealne narzędzie pracy fotografa, grafika bądź dźwiękowca, należy jedynie zdecydować się na odpowiednie elementy, które złożą się na nasz sprzęt.

W razie potrzeby możemy go rozbudowywać, co na pewno nie jest możliwe w wypadku laptopów. Choć trudno będzie go przenieść, jest to urządzenie znacznie bardziej wszechstronne, wszystko jednakże jest zależne od naszych potrzeb i oczekiwań – jedni wolą przenośny laptop, zaś inni wybiorą stacjonarny komputer z nieco większymi możliwościami.