Co może być ciekawym wyjściem na kontrolowanie dostępu do miejsc użyteczności publicznej?

Do wielu obiektów czy miejsc, do których dostęp musi być z jakichś względów ograniczony, ich właściciele instalują specjalny rodzaj bram, jakie zmuszają do określonych zachowań.

Może tu chodzić o wymóg przedłożenia biletu wstępu albo jedynie o to, żeby można było przechodzić przez te bramki w sposób zorganizowany.
wymagania

Autor: Sweex
Źródło: Sweex
Bajkonur

Autor: Western Digital
Źródło: Western Digital

Zależnie od konkretnego miejsca mogłyby to być bramki obrotowe, jakie posiadają pojedyncze lub dwa skrzydła. Istnieją także bardziej rozbudowane modele. W przypadku tych montowanych wewnątrz jakiegokolwiek budynku, zazwyczaj są zainstalowane na wysokości około 1 metra, natomiast te zewnętrzne mogą mieć ok. dwa m wysokości. Są wyprodukowane przykładowo ze stali lub aluminium. Niezależnie jednak od danego surowca, charakteryzują się one najlepszą jakością, żeby gwarantować bezpieczeństwo i bezproblemową eksploatację również w ciężkich warunkach atmosferycznych.

Intrygujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, to kliknij tu, w serwisie systemy wideokonferencyjne, który w tamtym miejscu odnajdziesz, również jest coś interesującego.

Są one wykorzystywane w takich miejscach masowego użytku jak sklepy, lotniska czy też kina. Takie bramki są zaopatrzone w specjalistyczne ramiona, jakich ilość jest zależna od konkretnego typu bramki.

Przy bramkach obrotowych mogłyby zostać zamontowane takie systemy kontroli wejścia jak możliwość sprawdzenia biletów albo karty pracowniczej. Przeprowadzane to może być dla przykładu przy pomocy plastikowych kart. Automatyczne bramki obrotowe zaopatrzone są w siłowniki, z kolei bramy ręczne mają zamki albo rygle.

Wszystkie bramki zaopatrzone są w systemy bezpieczeństwa, jakie uniemożliwiają przytrzaśnięcie osoby, która przez tego typu przejście przechodzi. Ponadto również wytwórcy, jak i sprzedawcy tego typu bramek najczęściej oferują również instalację oraz serwisowanie tego typu urządzeń.