Co obecnie prezentują drony, lista najpopularniejszych ich rodzajów dostępnych w sklepach.

Drony od jakiegoś czasu przebojem wdarły się do naszego życia. Wcześniej tego typu urządzenia wykorzystywało głównie przez wojsko, a jak to z technologiami wojskowymi bywało, ich koszty do najniższych nie należały. A obecnie od paru lat bez żadnego problemu kupić można w sklepach latające urządzenia, kosztujące od stu złotych do ponad kilkudziesięciu tysięcy.

Pierwsze wymienione drony

dron

Autor: Dave Lauretti
Źródło: http://www.flickr.com

to po prostu zabawki, chociaż i nimi można całkiem przyjemnie latać. Za to drony (dron dla początkującego) najdroższe to bardzo profesjonalne maszyny, niekiedy potrafiące podnieść parę kilogramów i mogące latać przez długi okres czasu. Za kwotę w okolicach tysiąca złotych można już kupić ciekawie wyposażonego drona, jaki może służyć nie tylko jako zabawka, ale również sprawdzi się na przykład przy robieniu zdjęć czy filmowaniu. Drony za trzy czy cztery tysiące pozwolą już na to, żeby nie tylko podnieść aparat czy kamerę, lecz również sterować nimi całkowicie niezależnie od samego urządzenia latającego.

Ta pełna treść również posiada wciągające materiały na przedstawiany tutaj temat. Jeżeli zatem Cię on ciekawi – nie czekaj i sprawdź to.

Takie możliwości są bardzo przydatnej, jeżeli będzie się na przykład chciało filmować z lotu ptaka.
Właśnie w takim zakresie cenowym mieści się bardzo zaawansowany DJI Dron Phantom 3 Advanced. Wyposażony on jest w cztery silniki, zatem jest zaliczany do grupy quadocopterów. Jego waga wynosi ponad kilogram, przez co może swobodnie podnieść zaawansowany nawet aparat albo kamerę

dron z kamerą

Autor: Peter Linehan
Źródło: http://www.flickr.com

.

Urządzenia z tej grupy posiadają zaawansowane możliwości sterujące, przy pomocy lokalizatora GPS pozwalają na bardzo precyzyjne ustalenie pozycji drona, a tym samym zapewniają duże bezpieczeństwo i sterowanie parametrami lotu. Jeszcze wyższy przedział cenowy, lecz również dużo większe możliwości prezentuje 3DR Dron Solo. Cena jego na obecną chwilę oscyluje w okolicach 7 tysięcy złotych, dedykowany jest on przede wszystkim do wydajnego filmowania. Urządzenie to posiada w pełni programowalny gimbal, z jednoczesnym niezwykle intuicyjnym, prostym sterowaniem. Dedykowany jest dla klientów, którzy będą chcieli skupić się na tym, żeby wykonać jak najlepsze ujęcie, a nie na kierowaniu samym dronem.