Co to jest centralny odkurzacz i jaki warto wybrać model? O czym trzeba pamiętać przed jego kupnem?

Rzeczywiście znaczące powierzchnie wymagają większego nakładu pracy w okresie sprzątania. Ażeby robić to bardziej efektywnie, najbardziej korzystnie zainwestować w centralny odkurzacz.

profesjonalny odkurzacz

Autor: Martin Abegglen
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju odkurzacz to dość skomplikowana instalacja, składa się z wielkiej ilości komponentów. Mamy więc jednostkę centralną, zadaniem jej jest wytworzenie podciśnienia w instalacji. Są rury PCV, które są rozprowadzane w całym domu, pojawiają się w kanałach wentylacyjnych, ścianach i podłodze. Kolejnym elementem są gniazda ssące. Zamontowuje się je na końcu rur w różnych miejscach w domu, zwłaszcza tam, gdzie jest obowiązek podłączenia węża ssącego oraz odkurzenia powierzchni.

Mamy węża ssącego, który jest dłuższy niż w klasycznych odkurzaczach, ma aż siedem-dziewięć metrów. Na końcu trzeba wspomnieć o dodatkach, na przykład o automatycznej szufelce z otworem, która będzie odprowadzać kurz. Jeśli chodzi o koszt tego typu odkurzacza to na pewno warto przygotować się na dość duży wydatek. Odkurzacz do średnich gabarytów domu to cena minimum tysiąc pięćset złotych złotych, lecz już bardziej fachowe mogą kosztować nawet 6-7 tysięcy złotych. Jak weźmiemy pod uwagę fakt, że odkurzacze centralne zamontowuje się dość często już na etapie budowy domy ( centralne odkurzanie na doman.com.plcentralne odkurzanie na to taki dodatkowy koszt nie jest już znaczący, zwłaszcza jak rozważy się plusy, jakie przyniesie zamontowanie tego rodzaju urządzenia. Odkurzacz centralny to same plusy, pozwala on odprowadzanie kurzu i zanieczyszczeń na zewnątrz budynku, funkcjonuje prawie bezgłośnie. Jak planujemy wybrać najlepszy odkurzacz, to zwróćmy uwagę na maksymalną powierzchnię, jaką jest w stanie wysprzątać dany model.

Zwróćmy też uwagę na ilość gniazd ssących a także na moc ssącą oraz wydajność. Najbardziej profesjonalne centralne odkurzacze nie powinny być bardzo drogie, starczy tak naprawdę, by sprawdzały się we wnętr www.doman.com.pl/sprzątać – . Na pewno najbardziej korzystnie wybrać model z ekranem LCD czy regulacją w wężu ssącym. Bardzo przydatną, lecz i problematyczną kwestią jest sprzątanie ma mokro. Jeżeli bowiem odkurzacz nie będzie podłączony do klimatyzacji, należy likwidować zanieczyszczenia własnoręcznie. Jeżeli będziemy o tym pamiętać, to możemy być pewni, że centralny odkurzacz będzie dla nas bardzo pomocny.