Co to jest chiptuning?

Wyższa moc a także mniejsze spalanie? Wszystko jest możliwe – wystarczy, że zafundujesz napędowi chiptuning. Dowiedz się, kiedy takowa modyfikacja zakończy się sukcesem, a kiedy niepowodzeniem oraz uszkodzeniami.

Tuning obejmować może rozmaite części czterokołowca (na przykład silnik) jak też może być wykonywany z założeniem dokonania różnych celów. Pewnym z nich będzie podniesienie mocy a także momentu obrotowego motoru przy jednoczesnym obniżeniu poziomu spalania. Najodpowiedniej jest go przeprowadzić poprzez coraz bardziej popularny w naszym kraju tak zwany chiptuning. Wykonany profesjonalnie przez doświadczonego mechanika zapewnia bardzo dobre rezultaty i co ważne, podwyższa też poziom bezpieczeństwa podróżowania.
telewizory

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Zwalnik
Fabrykanci aut nierzadko pozostawiają w napędach duży zapas wielu parametrów po to, aby „uwalniać” je w nowszych modelach bądź dostosowywać do oprzyrządowania, wielkości, czy też masy konkretnego pojazdu. Dokładnie ten sam silnik może posiadać aż parę różnorodnych wartości mocy oraz obrotowego momentu.

Zapraszamy na kolejne informacje ze strony (http://www.north.pl/producenci/czesci-samsung,g22668.html), jeżeli te, które zaprezentowaliśmy tu, przypadły Ci do gustu. W innym tekście czeka na Ciebie więcej wiadomości.

Stosując chiptuning, zatem przeróbkę fabrycznego oprogramowania komputera kierującego napędem mamy możność regulacji oraz wydobycia „ukrytych” parametrów w dużym zakresie dowolności. Źle uskuteczniony zabieg chiptuningu przez „dyletanckich speców” niemających odpowiedniego zaplecza technologicznego i oczywiście wiedzy na ogół kończy się przykrymi skutkami. Podobnych zmian „na oko”, bez pomiarów na hamowni nie da się poprawnie uskutecznić.

Niejednokrotnie wgrywają oni program modyfikujący modyfikujący po dwa razy, gdyż żadna z tych operacji nie zapewniała oczekiwanego efektu. Okazuje się w przyszłości, iż nie mogła przynieść albowiem auto posiadało nie przyuważoną, częstokroć błahą usterkę.