Co to jest coaching?

Każdy z nas, niekiedy dochodzi do wniosku, że jego życie zboczyło ze ścieżki, po jakiej powinno biec. Dociera do nas, że coś szwankuje, na ogół nie mając pojęcia jak skonkretyzować ten czynnik oraz jak go naprawić. W owych chwilach, możliwości są dwie: albo męczymy się dalej, albo korzystamy z pomocy trenera coachingu.

trenerzy

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com
Aby przybliżyć sobie pojęcie „coaching”, trzeba rozpocząć od przypomnienia definicji pojęcia, które określa proces podnoszenia swoich umiejętności, niezbędnych do osiągnięcia naszych wizji, doskonalenia kwalifikacji pod czujnym okiem trenerów – grupa trenerów. Coach zaś, to bardzo istotna jednostka, mająca autorytet lidera, która partneruje klientowi przy wykonywanych przez niego obowiązkach, badając kompetencje pracownika, udzielając mu cenne wskazówki po zakończonej sesji coachingu, oraz próbując ustalić na jakich zasadach powinna się opierać dalsza, wspólna współpraca. Wyraz „wspólny”, zasługuje tutaj na naszą uwagę, bowiem pomiędzy trenerem a jego klientem powinna wytworzyć się szczególna więź oparta na zaufaniu, i dopiero wtedy można mówić o prawdziwym coachingu.

grupa trenerów

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy zdecydować się na coaching? Właściwie każdy z nas mógłby podać inną powód.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, to do sprawdzenia (https://ulgaoddlugu.pl/jak-wyjsc-z-dlugow-i-zaczac-oszczedzac/) mamy następne treści na stronie, którą stworzyliśmy pod tym linkiem.

Zazwyczaj stosujemy biznes coaching, pragnąc kształtować kluczowe kompetencje pracownicze, a więc te, związane z przyszłością zawodową. Taki trening może na przykład opierać się na przekazywaniu wiadomości, jakie są metody przekonywania i sztuki perswazji tak potrzebne w sferze biznesowej. Więcej możesz się dowiedzieć na .

Kto może być klientem coachingu? Procesowi coachingu może poddać się każdy, kto chce się rozwijać i przeczuwa, że z czymś nie potrzebuje pomocy. Każda osoba która, szuka narzędzi do wydobycia swego ukrytego potencjału.

Miejmy na uwadze, iż trenerzy coachingu nie dają nam ryby. Dają wędkę, którą firmy są w stanie otrzymać na spotkaniach. Wędkę umożliwiającą zdobywanie sukcesów, z racji iż każdy prezes firmy, szef lub menadżer, zmaga się z tematem usprawnienia pracy. Niezależnie o jakiej specjalizacji, o jakim państwie i jakiej wielkości firmy mówimy.