Co to jest czebol, z którego państwa pochodzi i co może wytwarzać?

Czy wiesz, że czebol to określenie formy południowo-koreańskich konglomeratów? Były one popierane przez władze wojskowe. Jednym z nich jest firma, jaka miała początkowo nazwę Lucky Goldstar.
Przedsiębiorstwo to było założone kilkadziesiąt lat temu przez p.

farby

Autor: Dekoral
miejsce

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com

Koo In-Hwoi. Pierwszym towarem było radio (radio łazienkowe) A-501, jakie trafiło do handlu w 1959 r. Dwa lata później w marketach zjawił się pierwszy automatyczny aparat telefoniczny: GS-1. W kolejnych latach LG wprowadziło na rynek lodówki, telewizory oraz klimatyzator czy też pralki. Aktualnie koncern funkcjonuje w dziedzinie elektronicznej czy też telekomunikacyjnej oraz zatrudnia ok. ćwierć miliona członków personelu. Jest także 4-tym pod względem rozmiarów przedsiębiorstwem w Korei Południowej. Produkty tego koncernu są do kupienia w przeszło 100 państwach na całym świecie oraz mogłyby to być m.in. smartfony, zestawy audio, pralki, monitory czy tablety. Inną grupą proponowanych przedmiotów są te, jakie dotyczą klimatyzacji.
Mimo, że towary wspomnianego koncernu są bardzo dużej jakości, są to tylko mechanizmy i mogą się w przyszłości popsuć. Dlatego też LG zapewnia globalne wspieranie oraz serwis wyprodukowanych przez siebie sprzętów. Również w domu klienta. Dla osób, które wolałyby ewentualną naprawę przeprowadzić samodzielnie, spółka przygotowała na swojej stronie w internecie video czy też instrukcje obsługi.

Warto jednak dodać, że dzisiaj towary LG plasują się na pierwszych miejscach w wielu prestiżowych rankingach dotyczących jakości przedmiotów. Znak firmowy spółki zachowany jest w kolorystyce czerwono-szarej. Kolory te nie są dobrane przypadkiem. Są to zastrzeżone kolory, jakie zawsze występują razem.