Co to jest marketing video, jaka osoba mogłaby z niego korzystać i jaka firma go może zrobić?

Czy pamiętasz w jaki sposób w obecnych czasach przyciągnąć do oferowanych przez swą firmę produktów albo usług uwagę jak największej grupy potencjalnych odbiorców? Należałoby nie tylko przykuć ich baczność, lecz zatrzymać przy takiej reklamie, może zaskoczyć a z pewnością jakoś się odróżnić.

Jak więc myślisz, czy profesjonalna promocja powinna mieć formę tekstową? Obrazkową? Zdjęć? Dźwiękową? Czy może wszystkie te wspomniane formy równocześnie? Tak, taki marketing video zdaje się być promocją świetną, ponieważ, jeśli tylko jest odpowiednio przygotowana, może posiadać wszystkie konieczne składniki. Właściwa muzyka może przyciągnąć zainteresowanie, podobnie także jak jakaś kreskówka lub przemawiająca do petenta kobieta, której głos mógłby dodatkowo posiadać tzw. „call to action”, zatem „wezwanie do akcji”.

Zainteresował Cię ten tekst? Zatem czytaj to transmisja danych, co chcesz na nowej stronie, którą z chęcią dla Ciebie opracowaliśmy.

W praktyce są to tego typu frazy jak: „nie czekaj”, „zobacz więcej”. Należałoby wspomnieć, iż tego typu marketing video to nie musi być od razu Promocja jakiegokolwiek produktu, to równie dobrze mogłaby być wyłącznie prezentacja jakiejś spółki albo jakiejś proponowanej poprzez nią czynności.

Transcend RDP7

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
A kto mógłby zajmować się przygotowaniem takiego filmiku? Okazuje się, że wcale nie muszą to być studenci kultowej łódzkiej szkoły filmowej, choć zdobywana w tamtym miejscu znajomość tematu byłaby w niezwykle znacznym stopniu użyteczna.

Jeśli jednak nie posiadamy kontaktu do absolwentów wydziału reżyserii wspomnianej szkoły, to pozostaje nam kontakt do jakieś profesjonalnej agencji marketingowej. Jej pracownicy doskonale pamiętają co to jest marketing video i jak taki film zrealizować. To przecież właśnie ich praca.