Co to jest ortofotomapa i kto mógłby ją kompetentnie wykonać?

Jeżeli spotkałaś się z takim pojęciem jak ortofotopama, to z pewnością pamiętasz, że określenie to jest obecnie stosowane przeważnie w związku z używaniem tego typu przyrządu jak dron.
Przy jego pomocy wykonywane bywają loty na wys.

Głośniki Sweex Arena

Autor: Sweex
Źródło: Sweex
rodzice

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
od trzydziestu do czterystu m. Drony te są zaopatrzone w wysokiej klasy sprzęt filmowy, dzięki jakiemu mogłyby być wykonywane w ustalonych odstępach czasowych m.in. fotografie lotnicze wybranych fragmentów powierzchni ziemi. Takie mapy z drona mogą być robione na zamówienie firm projektowych lub geodezyjnych, a w wypadku rolników między innymi dla indywidualnych gospodarstw rolnych. Na tego typu fotografiach można by dodatkowo nanieść współrzędne terenu lub punkty tzw. osnowy geodezyjnej. Możliwe jest precyzyjne oznakowanie na fotografiach posiadłości na kilka sposobów, przykładowo: wydzielenie konkretnego obiektu od pozostałego otoczenia za pomocą odmiennej palety kolorów lub przykładowo ramki, jaka znaczy krańce danej działki.

Innymi słowami firma, jaka zajmuje się przygotowywaniem tego typu map, może przyjechać w dowolne miejsce, wykonać dokumentację fotograficzną i przekazać surowe albo fotografie, które były poddane już obróbce komputerowej. Co bardzo ważne, zdjęcia (Fotomontaż zdjęć) mogą być wykonane w niełatwo dostępnym obszarze o ograniczonym obszarze na lądowanie.

Naturalnie tego typu spółka zapewnia oddanie pełnych praw autorskich do wykonanych zdjęć. Petent spółki, jaka wykonuje mapy z drona mógłby mieć nadzieję na całkowitą współpracę na każdym etapie realizacji zlecenia.