Co to takiego pozycjonowanie i czy warto w to wchodzić?

Czy ktokolwiek potrafi wyobrazić sobie dzisiaj życie bez sieci? Ja zdecydowanie nie… Globalna sieć już na stałe zadomowiła się w miejscu pracy oraz naszych domach. Ktoś mógłby zauważyć, że ludzie komunikowali się skutecznie już dawno temu a ja pytam co to była za komunikacja? Oczywiście można było wysłać wiadomość pocztą i czekać (nigdy tak na prawdę nie wiadomo ile) aż adresat otrzyma (lub nie) naszą wiadomość.

Portfel, pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Żeby być pewnym iż ją dostał musieliśmy czekać tyle samo czasu na odpowiedź lub potwierdzenie. W późniejszym okresie umożliwiono nam prawie natychmiastową komunikację za pomocą telegrafu lub telefonu jednak za pomocą tych wynalazków mogliśmy jedynie przesyłać krótkie wiadomości i głos co tylko częściowo oddawało proces komunikacji. Radio i telewizja z kolei pozwalały na przesyłanie informacji tylko w jedną stronę co uniemożliwia równoczesne wysyłanie i odbieranie wiadomości. To internet (TVK – jaki internet we wrocławiu) dał nam niezawodną, szybką i dwustronną komunikację, w której treść komunikatu mogła być praktycznie w dowolnej formie.

Internet zawdzięcza swoją ogromną popularność w głównej mierze dzięki stronom www (World Wide Web), na których można było zamieszczać coraz bogatsze treści. Ilość stron internetowych zaczęła rosnąć w tak dynamicznym tempie, że zaistniała potrzeba stworzenia wydajnego narzędzia do wyszukiwania interesujących nas treści. Jedną z pierwszych znanych wyszukiwarek była ale od jakiegoś czasu najbardziej znaną i zyskującą coraz więcej użytkowników jest W tym momencie nasuwa się pytanie jak wygląda kwestia poprawności wyników w stosunku do naszych zapytań i czy internauta ma w ogóle wpływ na wyświetlane wyniki. Tematem tym zajmuje się branża pozycjonerska albo krotko – SEO.

SEO (z ang. Search Engine Optimization) to w dosłownym tłumaczeniu optymalizacja silnika wyszukiwania albo po prostu – pozycjonowanie stron w internecie. Mało kto wie, że internauci również mają wpływ na wyniki wyświetlania stron dla różnych zapytań. Istnieje nawet biznes zajmujący się tylko tym konkretnym zagadnieniem. Mimo iż jest to dalej branża niszowa, to na polskim rynku jest już kilka poważnych firm zajmujących się tym zagadnieniem. Na czym polega ich praca? Tego nikt tak na prawdę nie wie, ponieważ każda z firm broni dostępu to swoich danych tak aby jak najlepiej je wykorzystać z zyskiem dla siebie. W internecie jest jednak dużo wiadomości na ten temat np. pod adresem także typowy użytkownik może poznać podstawy SEO w mig.

Aby skutecznie wypozycjonować stronę www należy zawsze przestrzegać wskazań Google. Przejrzysta struktura strony oraz obecność pozycjonowanych fraz to podstawa. Historia domeny, na której znajduje się interesująca nas strona również ma wpływ na jej występowanie wśród wyników wyszukiwania. Jeżeli chcemy sztucznie wpływać na pozycję strony, powinniśmy uważać aby robić to w sposób bezpieczny to znaczy taki, który nie spowoduje dodania tej strony do filtra lub inwerter growatt 5000 tl3-s całkowitego usunięcia z wyników wyszukiwania. Takie pozycjonowanie, które jest zgodne z zaleceniami Google nazywamy etycznym pozycjonowaniem. Profesjonalne firmy zajmujące się pozycjonowaniem stosują tylko takie praktyki, które są ogólnie uznane za etyczne. Najlepsi pozycjonerzy dysponują zazwyczaj swoim zapleczem oraz podpisują umowy partnerskie z innymi serwisami internetowymi, co umożliwia im skuteczne działanie.

Pozycjonowanie jest procesem tak złożonym, a mechanizmy wyszukiwania Google zmieniają się tak często, że aby zawsze być na bieżąco z tematem powinno się stale śledzić zmiany na tym trudnym rynku. Widać więc, że jest to zajęcie dla pasjonatów a nie dla ludzi planujących szybki zarobek przy małym nakładzie pracy. Pozycjonowanie to ponadto proces długoterminowy co często odstrasza ludzi szukających szybkiego zysku. Jeśli i Ty pragniesz zostać pozycjonerem powinieneś zacząć zgłębiać ten temat już dziś.