Co zrobić, gdy nasz pilot zepsuje się? Nabyć pilota uniwersalnego!

Pilot od telewizora, odtwarzacza filmów na DVD czy wieży stereo to bezapelacyjnie jeden z najczęściej gubionych i uszkadzanych elementów wyposażenia domu. Dlaczego? Dlatego, że ma niewielkie rozmiary i ciągle przenosi się go z miejsca na miejsce. Można na nim przysiąść, można go przydeptać. Pilot znany jest też z tego, że jak magnes przyciąga wszelką wilgoć ciecze i nie wychodzi z tych kontaktów obronną ręką.

jaki pilot wybrać?

Autor: Carlos Castro Ruge
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym naturalnym wrogiem pilotów są szkraby. Barwne przyciski stanowią dla nich prawdziwy rarytas. Niestety entuzjazm dzieciaków bardzo często ma negatywne następstwa dla delikatnego mechanizmu. W przypadku totalnego uszkodzenia pilota mamy dwa wyjścia. Możemy zwrócić się wprost do producenta albo dystrybutora odtwarzacza filmów DVD|naszej wieży stereo i poprosić go o wysłanie dodatkowego pilota. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Bywa tak, że model odbiornika, który posiadamy w mieszkaniu przestał być produkowany, a więc pilot również jest nie do kupienia. Drugą opcją, która uniezależnia nas od planów produkcyjnych przedsiębiorstw elektronicznych, jest zakup pilota uniwersalnego. Urządzenie to z powodzeniem zastąpi zagubionego lub zniszczonego pilota oryginalnego i znacząco ułatwi nam życie. Za jego pośrednictwem można bowiem sterować właściwie każdym sprzętem audio-wideo. Czyż to nie przyjemna wizja? Zamiast trzech lub czterech różnych pilotów teraz wystarczy mieć tylko jeden. Naturalnie rozwiązanie to może wzbudzać wiele wątpliwości. Na świecie istnieją przecież setki modeli sprzętu elektronicznego, które posiadają całkowicie inne funkcje. Zobacz: polecamy ten film

telewizor

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Jak więc wyjaśnić fakt, że jeden pilot uniwersalny będzie w stanie obsługiwać wszystkie? Rozwiązanie tej zagadki jest wbrew pozorom całkiem proste – . Przed rozpoczęciem korzystania z pilota należy przeprowadzić jego programowanie. Czynność ta opiera się jedynie na wprowadzeniu do pamięci urządzenia specjalnego kodu, który odpowiada konkretnemu odbiornikowi telewizyjnemu. Niewątpliwie trudniej jest podjąć decyzję, jaki pilot kupić. W sklepach tradycyjnych i internetowych mamy do dyspozycji wiele modeli, które różni cena, wykonanie i funkcjonalność. Aby uniknąć błędnego wyboru, warto najpierw zasięgnąć rady Internautów bądź znajomego eksperta.