Tysiące aplikacji mobilnych już w zasięgu ręki!

Według ostatnich wyliczeń w Apple - App Store opublikowano około 600 tys. aplikacji na telefon, w tym prawie 450 tys. jest nadal aktywna i stale znajduje się w sklepie .

Telefon dotykowy Nokia Asha 311
Autor: NOKIA
Źródło: NOKIA
Android Market świętował przed chwilą pół miliona, ale póki co tylko 320 tys. jest do pobrania. Tak prezentuje się ciągle niedościgniona czołówka i póki co zapowiada się, że jeszcze długo tak pozostanie, bowiem następny w kolejności jest serwis Ovi Store z 50 tys. aplikacji w bazie.

BlackBerry AppWorld ma około 40 tys., Marketplace 35 tys., a na końcu Samsung Apps około 10 tys. programów. W sklepie zarządzanym przez Apple jest już ponad 1100 polskich aplikacji, a w Marketplace około 200. Chcieć tylko więcej!Oferowane w tych sklepach aplikacje pomagają w wielu dziedzinach życia. Aplikacje na ipada to nie tylko gry, organizatory i drobne gadżety. Wiele aplikacji to programy narzędzia wspierające zarządzanie firmą czy zasoby multimedialne, ale także oprogramowanie edukacyjne i nawigacje. Należy wspomnieć, że wiele aplikacji jest płatnych, ich koszt to kwota rzędu od kilku do kilkunastu euro. Nie oznacza to, że darmowe aplikacje na telefon są gorsze. Po prostu ich funkcjonalność bywa słabiej rozwinięta. Wymienione aplikacje przydają się nie tylko w telefonach komórkowych, ale także w tabletach (sprawdź info).

Co ciekawe aplikacje pisane są zarówno przez firmy programistyczne, jak i przez indywidualnych użytkowników, którzy następnie dzielą się swoimi rozwiązaniami. Warto dodać, że samodzielne tworzenie aplikacji telefon komórkowy (Telefony komórkowe, komórki, smartfony, smartphone), to powinien skorzystać zarówno z coraz popularniejszych warsztatów jak i z całej masy dostępnych turtoriali w Internecie.