Czas letni to doskonały moment na uczynienie wymarzonego zakupu

Lato to nie wyłącznie wylegiwanie się na plaży, spacery i różnorodne imprezy, to przede wszystkim czas sklepowych okazji i zakupowego szaleństwa.
Chociaż obecnie szeregowy klient jest w stanie sobie pozwolić na znacznie więcej niż kiedyś, to i tak większa część z nadzieją czeka na gorące obniżki cenowe.

dokument

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

W lato wydajemy znacznie więcej, chcąc sobie dogodzić konsumencko. I dobrze zresztą, gdy codzienna zabiegana rzeczywistość niezmiernie daje się we znaki przyjemnie jest zrobić sobie drobny lub poważniejszy prezent. Einkauf najdokładniej da się przetłumaczyć z niemieckiego jako zakup. Jednak wydźwięk tego pojęcia jest znacznie szerszy. Einkauf to nie tylko kupno samego produktu ale również uczucie radości, które się z nim łączy. Bo to właśnie planujemy zakupić w lato – radość i ucieczkę od monotonnej codzienności. Obojętnie czy jest to wizyta u masażystki, nowe buty, gadżety sportowe albo wyjazd za granicę konsumenckie podejście do einkauf obejmuje to wszystko. Doskonałym przykładem eventu na jaki wyczekują konsumenci – albo ich określona grupa jest Steam Summer Sale, czyli okres gdy gracze mogą kupić różnego rodzaju gry komputerowe z dużym upustem, który potrafi sięgnąć nawet 80%. To zaledwie jednostkowy przykład popularnych promocji, które odbywają się z konkretną częstotliwością.

Jest to doskonały sposób by zmobilizować konsumentów do zakupu, dając im to czego naprawdę potrzebują – radość w niewygórowanej cenie. Dlatego przed wyjściem na plażę, sprawdźmy czy po drodze nie ma żadnych promocji.