Czemu rozmaite elektroniczne urządzenia są tak bardzo popularne w życiu codziennym.

Elektronika wdarła się przebojem jakiś czas temu do naszego życia i nic nie będzie wskazywać na to, że proces ten zostanie kiedykolwiek zatrzymany. Cały czas będą się bowiem pojawiać coraz to nowe technologie, jakie poprawiają działanie już istniejących urządzeń czy też dające zupełnie nowe funkcjonalności. Jako bardzo dobry przykład mogą tu służyć telefony komórkowe.

Czy tablet może już zastąpić laptopa?

Autor: Philips PicoPix
Źródło: Philips PicoPix

Pierwsze ich wersje ważyły pół kilograma, do noszenia potrzebowały walizki i oprócz możliwości dzwonienia nie oferowały praktycznie nic więcej.

Nie zwlekaj – jeżeli chcesz przeczytać dalsze newsy (http://incube.pl/certent-xbrl-esef/) na ten bardzo interesujący temat, to kliknij w link poniżej i przeloguj się do następnego tekstu.

Kolejne kilkanaście lat to był dynamiczny rozwój telefonów z klawiszami, w pewnej chwili pojawiły się kolorowe wyświetlacze, umożliwiające nawet w granie w proste gry.

Następny przełom, który się dokonał, to upowszechnienie ekranu dotykowego, który dał całkowicie nowe możliwości jeżeli chodzi o stronę użytkową. Współczesne smartfony to potężne, wydajne sprzęty, przekraczające swoimi możliwościami przewyższające komputery sprzed kilkunastu lat. I wszystko wskazuje na to, że ten postęp cały czas będzie szedł do przodu.

tak samo jest z resztą urządzeń elektronicznych, tu w przeciągu ostatnich kilku dekad także nastały ogromne zmiany. Starsi ludzie bardzo dobrze pamiętają telewizory o głębokości kilkudziesięciu centymetrów, które zajmowały całe duże szafki. Obecnie standardem jest sprzęt mający trzy centymetry grubości, z ekranem wysokiej rozdzielczości i możliwością podłączenia do sieci internetowej. Także komputery dosięgnęła rewolucja, tu także pogoń za coraz większymi dyskami czy też ilością pamięci jest bardzo dobrze widoczna.

Półka sprzedażowa z elektroniką

Autor: Microsiervos Geek Crew
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz elektroniczne urządzenia zaczynają się również pojawiać w przedmiotach, które dotychczas wydawały się być wolne od tego. W wielu przypadkach na przykład w sprzęcie AGD montowany jest komputer. Można za jego pomocą sterować różnymi funkcjami, włącznie z możliwością programowania pracy. Niekiedy urządzenia takie są też podpinane do internetowej sieci, ostatnio takie możliwości pojawiać się nawet zaczęły w lodówkach.