Czy łącza typu USB 1 są wciąż potrzebne?

W roku 1996 na rynek komputerowy weszły przewody posiadające złącza typu USB. Aktualnie dobrze wszystkim znane, przeszły początkowo ciężką drogę. W poniższym artykule omówimy wyłącznie pierwszy model.
Pionier wszystkich dzisiaj będących w sprzedaży łączy typu USB, to jest USB 1.

zamontowana klimatyzacja

Autor: Mike Prosser
Źródło: http://www.flickr.com
usb mini

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
0 był czymś rewolucyjnym. Dlaczego? Poprzednio, zanim wymyślono USB, drukarki, klawiatury, myszki i wiele innych maszyn posiadało własne złącza, co było problematyczne dla producentów pierwszych komputerów stacjonarnych, ponieważ bardzo komplikowało to montaż komputera – skocz.

Niestety, ale czas pokazał, iż łącza USB 1.0 posiadają parę wad, toteż jak najszybciej wyprodukowano ulepszoną wersję USB 1.1, która wprowadzała parę zmian. To znaczy, zwiększała prędkość przesyłu informacji z procesora oraz co ważniejsze nie zużywała się tak szybko. Aktualnie producenci komputerów odchodzą od produkowania w swych maszynach złączy typu 1.0 i 1.1, co niestety przymusza nas żebyśmy albo nabywali przejściówki albo kompatybilne maszyny. Szczęśliwie istnieją jeszcze wytwórcy pierwotnych rodzajów złączy USB, którzy produkują tanie wymienniki, gdy nasze stare przewodem zobacz (sprawdź te propozycje) się zniszczą, a firmowych już nie mamy możliwości dostać. Jedną z tych firm jest Sandisk, powstała w Stanach Zjednoczonych firma, sprzedająca obecnie najtrwalsze łącza typu USB na północnej półkuli. Toteż USB SanDisk jest renomowanym przez twórców PCtów złączem, jakie oferuje wielką prędkość transportu danych. W ofercie tej firmy znajdujemy właśnie łącza pierwszej generacji 1.0 i 1.1, w bardzo przystępnych cenach. To jest jak najbardziej przyczyną niewiarygodnego sukcesu firmy SanDisk, iż nie zaprzestała produkcji złączy USB 1.0 i 1.1. Natomiast nowa seria to znaczy 2.0 posiada zamontowane łącze USB mini, które, jak informuje producent jest następną rewolucją, gdyż, oferuje przesył informacji z szybkością aż do 2 Gb/s oraz możliwość – polecane usb 1.0.
dron

Źródło: pixabay.com
dowolnego zwiększania długości przewodu, bez żadnego spadku prędkości transportu danych.

Złącza typu USB, zwane profesjonalnie uniwersalną magistralą szeregową były przyczyną rewolucji toteż aż do dziś są podstawowym łączem właściwie we wszystkich maszynach. To łącza USB zezwoliły na zunifikowanie wytwarzania PCtów. firma SanDisk jest aktualnie najlepsza wśród pozostałych producentów.