Czy naprawa sprzętu AGD jest opłacalna?

Usterka sprzętu gospodarstwa domowego bardzo ekspresowo może skomplikować powszednie wykonywanie zadań. Dysfunkcja zmywarki powoduje, że stos brudnych naczyń rośnie w zastraszającym tempie.
W takim przypadku koniecznością jest albo szybka naprawa, albo wymiana przyrządu na nowiutki.

Dysfunkcje sprzętu AGD zdarzają się niezwykle często – zazwyczaj, gdy czas gwarancji już dawno przestał wiązać. To natomiast zmusza do poniesienia ponadprogramowych kosztów, które często są wysokie. Stąd wiele ludzi zadaje sobie pytanie reperować czy nie?
sprzęt - perspektywa

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com

Ciężko jest w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na owo pytanie, gdyż tak naprawdę każdy przypadek jest inny. Dużo zależeć będzie od tego, jakie są nasze możliwości pieniężne i co jest powodem awarii. Czasem mówi się, iż reperacja sprzętu AGD nie jest intratna, jako że starczy dołożyć kilkaset złotych, aby kupić nowiusieńką pralkę, chłodziarkę albo zmywarkę. Trzeba jednakże mieć świadomość, że czasami wystarczy wyłącznie jedna naprawa, wymienienie części AGD, ażeby zapewnić bezusterkowe działanie sprzętu przez kolejnych parę lat. W tym przypadku kupno nowiutkiego sprzętu AGD (jeśli ktoś nie planował takiego wydatku) może się okazać pomysłem dość chybionym. Zawsze powinniśmy zdać się na usługi zawodowca, w szczególności jeśli sprzęt nie jest do granic możliwości zużyty. Zamawiając reperację, zupełnie nie musimy decydować się na skorzystanie z usług speca.

Jeśli wycena okaże się zbyt wysoka, natomiast reperacja nieopłacalna – najczęściej profesjonalista sam to zasugeruje. Trzeba jednak liczyć się z tym, iż w owym przypadku specjalista zainkasuje symboliczną należność – za zdiagnozowanie kłopotu i dojazd.