Czy robienie witryn www mogłoby być miłe nie jedynie dla programistów?

Wielu osobom tworzenie stron internetowych kojarzy się jedynie z czarną magią. Języki programowania, istniejące w nich klasy czy funkcje są dostatecznie niezrozumiałe.

A jeżeli dodamy, że wymagane jest stworzenie ładnej szaty graficznej i umieszczenie całego projektu na jakimś serwerze, to całość wymaganych czynności może przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście istnieje ciekawe rozwiązanie takiego problemu. Jest nim kreator www, zatem narzędzie, dzięki któremu każdy może w niezwykle łatwy sposób stworzyć swoją efektownie się prezentującą stronę internetową. Jej ogólny wygląd moglibyśmy określić poprzez dobranie najbardziej nam odpowiadającego szablonu, jaki mógłby być przydzielony do jednej z paru kategorii tematycznych. Poszczególne drobiazgi, takie jak wygląd czcionki czy też poszczególne obrazki albo animacje, możemy wybrać na kolejnych etapach robienia naszego projektu. Dzięki użyciu takiego kreatora, tworzenie stron internetowych nie okaże się już czynnością skomplikowaną. Przeciwnie, zobaczymy, że tworzenie może sprawiać niezwykłą satysfakcję.
laptop

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety przy użyciu takiego narzędzia nie będziemy mogli przygotować jakichś w większym stopniu skomplikowanych projektów, które wykorzystywałyby między innymi szczególnie zaprojektowane relacyjne bazy danych, jednak z innej strony spoglądając – do amatorskich wykorzystań nie jest to w ogóle potrzebne. Jeżeli chcesz wykonać dopiero swój pierwszy projekt, trzeba dobrać taki kreator, który będzie miał rozwiniętą pomoc.

Jeżeli będzie on proponowany przez jakąś spółkę hostingową (czyli zapewniającą miejsce na postawienie strony), to należałoby upewnić się, czy nie posiada jakichkolwiek ukrytych opłat powiązanych np.

Ten odnośnik do źródła pokaże Ci więcej informacji na omawiany temat, który tak niezwykle Cię zainteresował i po prostu wciągnął.

z limitem przesyłu.