Czym jest kamera termowizyjna Flir, do jakiego celu funkcjonuje oraz dlaczego mogłaby nawet uratować życie?

Czy też pamiętasz, jakiego Urządzenia używają pracownicy straży pożarnej, żeby przetestować, czy też gdzieś w zgliszczach spalonego np. zabytkowego budynku nie pali się jeszcze jakikolwiek żar? Urządzenia tego używa również czasami np. policja przy odszukiwaniu różnych osób.
Niniejszym urządzeniem jest kamera termowizyjna Flir, czyli szczególna kamera, która nie rejestruje rzeczywistego widoku tylko jego odzwierciedlenie w aspekcie temp.

Produkty USB 3.0

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Dyski SSD 470 Series

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
zbadanych budynków. Z pewnością znamy powszechny proces takiego badania z różnych obrazów filmowych. Większość obiektów na obrazie zapisanym za pomocą tego typu kamery są fioletowego koloru, lecz im cieplejsze, niniejszym bardziej jasne. Ich barwa przechodzi zatem od fioletu przez czerwień i żółtość, aż do białego. Inną nazwą takiego urządzenia to kamera na podczerwień. Jednak takowe kamery nie tylko rejestrują widok. Mają nowatorskie technologie, które służą do powiększenia jakości rejestrowanego obrazu, co bardzo przyczynia się do przyspieszenia procesu analizy obrazu oraz zaawansowane procedury służące do np. sporządzania raportów.
A w jaki sposób prezentuje się tego typu kamera? Okazuje się, iż tu nie ma niespodzianek – niezwykle przypomina optycznie zwykły aparat fotograficzny. W końcu to kamera, lecz, kolokwialnie mówiąc, na podczerwień.

Jeśli zainteresował Cię prezentowany w tym miejscu artykuł, śmiało przeczytaj ponadto towarzyszące informacje – one również są warte zainteresowania.

Jest oczywiście także niezwykle lekka, co sprawia, że kamera termowizyjna Flir jest wyjątkowo poręcznym oraz użytecznym w co poniektórych okolicznościach mechanizmem.

Gdzie więc można nabyć taką kamerę na podczerwień? Obecnie nie ma z tym najmniejszego kłopotu, starczy wyłącznie wyszukać jej w Internecie.