Czym są filtry HEPA, z czego są one zrobione oraz gdzie znajdują one swe zastosowanie?

Każdy chce, aby jego lokal był czysty i pachnący czystością. W sklepach chemicznych czy też z AGD mamy do dyspozycji różne środki do mycia pojedynczych miejsc w mieszkaniu.

wyszukiwarka

Autor: Trust
Źródło: Trust
Są również odkurzacze, które odprowadzają wydmuchiwane powietrze poza obszar odkurzanego budynku.
Jednak można zrobić jeszcze więcej, co ma przeogromne znaczenie dla przykładowo alergików. Można by założyć w swoim lokalu tzw. filtry HEPA, zatem jedne z najbardziej skutecznych filtrów, które kiedykolwiek stworzył człowiek. A trzeba powiedzieć, że filtry HEPA wymyślił nie byle kto, czyli NASA. Wszakże po kolei: filtry HEPA są w stanie zatrzymać wręcz do 99,97% brudu, wliczając w to kurz, komórki drobnoustrojów, pierwotniaków, grzybów oraz wręcz wirusy. A wyobrażać by się mogło, że idzie tylko o typowe szkło. Tak, szkło, ponieważ filtry HEPA są wykonane ze spiekanego szkła i posiada pory wielkości 0,3µm, dzięki jakim możliwe jest filtrowanie otoczenia. Budowa takich przedmiotów jak filtry (szczegółyo tym- www.cyfrowe.pl/) HEPA sprowadza się do 3 powłok, w tym jedna warstwa posiada za obowiązek pochłaniać zapachy. Warstwy są ze sobą połączone przy pomocy syntetycznych żywic.
dom - fotos

Autor: richardhe51067
Źródło: http://www.flickr.com
filtry hepa

Autor: tagcoor 5_3
Źródło: http://www.flickr.com

W jakim miejscu dokładnie filtry HEPA mają swoje zastosowanie? Więc filtry HEPA używa się przykładowo w odkurzaczach czy w systemach klimy.

Z baczności na to, że filtry HEPA można instalować również w odkurzaczach workowych, jak i bezworkowych, to ich zastosowanie w większej części wypadków nie stawia nas przed przymusem zakupu kolejnego odkurzacza. Dlatego też nie winniśmy na filtrach oszczędzać nawet, jeśli ludźmi posiadającymi alergię nie jesteśmy.