Czym zajmują się kadry i na czym powinna się opierać działalność takiego działu?

W dowolnej dużej spółce kierownik pragnie zatrudniać jak najlepszych pracowników. Sam jednak zazwyczaj nie posiada wystarczająco dużo czasu, dlatego też niezbędny jest odpowiedni do tego celu dział.
Zajmuje się on między innymi dodawaniem ogłoszeń z propozycją pracy na jakimś etacie, następnie zajmuje się odpowiadaniem na niektóre oferty, przeprowadza wstępne rozmowy z wybranymi kandydatami, a potem, w wypadku podjęcia postanowienia o zatrudnieniu potencjalnego pracownika, realizuje kolejne czynności związane z rekrutacją kolejnego pracownika.

procesor

Autor: Tim Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Są to kwestie związane z rejestracją członka personelu między innymi w ZUS oraz potem, w toku właściwej współpracy, kadry mogą zajmować się również Formalnościami związanymi z np.

Zainteresował Cię wpis artykuł? To przejdź do serwisu (https://qalcwise.com/apps/urlopy/), aby zaznajomić się z ciekawymi informacjami na omawiany temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

obsługą formalną dni wolnych od pracy. Jakkolwiek jednak wybrani pracownicy z przyjemnością kontaktują się z tym działem także w innej kwestii: pensji.

To właśnie taki sektor spółki zajmuje się regularną wypłatą wynagrodzeń dla pracowników firmy. Sektor ten jest wielokrotnie złączony z działem zajmującym się rachunkowością, z tego też powodu kadry to nie tylko rekrutacja kolejnych członków personelu, lecz również ich aktualna obsługa. Następnym zadaniem tego typu działu firmy jest dbanie o to, żeby każde działania w zakresie spółki okazywały się być odpowiednie z Kodeksem Pracy.

Dlatego też pracownicy takiego działu muszą doskonale znać przepisy Prawa Pracy. Tego typu akta jak zwolnienia lekarskie czy wypowiedzenia również są przesyłane do sekcji kard.