Do czego powinno się używać gips szpachlowy?

Wykańczanie pomieszczeń jest bardzo ważnym etapem w wypadku dowolnego remontu. Żeby ta trudna praca dała przewidywane wyniki, trzeba wziąć pod uwagę Wybór właściwych surowców.

W poniższym artykule znajdziesz inFormacje, kiedy należy używać gipsu szpachlowego, a kiedy gładzi gipsowej. Gładź szpachlowa charakteryzuje się relatywnie znaczną wytrzymałością, twardością czy dużą przyczepnością do niemalże jakiegokolwiek podłoża.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej, to przejrzyj dodatkowe wątki (https://radius.info.pl/syreny-elektroniczne/). Są one na kolejnej witrynie, którą opracowaliśmy pod poniższym linkiem.

Dzięki swym cechom świetnie może nadawać się do wyrównywania dużych ubytków oraz różnych nierówności. Można by ją bez jakichkolwiek problemów kłaść dosyć grubą warstwą nawet do 6 milimetrów. Gips szpachlowy jest wielokrotnie stosowany także do prostowania ścian w starszych budynkach. Gips mógłby zostać nałożony tak na tynki, beton czy na płyty K-G. Ściany, które są pokryte warstwą gipsu szpachlowego można by bez kłopotu malować, tapetować czy nakładać na niego płytki czy innego rodzaju elementy wykończeniowe. Taki gips szpachlowy doskonale sprawdza się, jeśli chcielibyśmy przymocować niewielkie elementy dekoracyjne z gipsu. Można by go również wykorzystywać do spoinowania płyt K-G. Warto wiedzieć, że w sprzedaży do nabycia są gipsy szpachlowe o różnorodnej ziarnistości.

fachowcy

Autor: Bosch
Źródło: BOSCH
Jeśli chodzi z kolei o gładź gipsową, to charakteryzuje się ona mniejszą ziarnistością. Kładąc ją można by otrzymać rezultat idealnej gładkości. Nakładając gładź wyrównamy również drobne defekty na powierzchni ściany. Niezwykle istotne jest jednak to, że tego typu surowiec cechuje się trochę mniejszą twardością i odpornością, niż gips szpachlowy. Tego typu charakterystyka sprawia, że jest to stanowczo łatwiejszy do szlifowania materiał.

Warto poza tym mieć świadomość tego, że gładź trzeba nakładać niezwykle cienką warstwą około 2 mm. Gładź gipsowa jest używana zazwyczaj na ścianach pokrytych już powłoką gipsu szpachlowego.