Drukarki 3d - inny poziom maszyn

nauka, w niemalże poszczególnym jej zakresie, nieustannie się rozwija. Medycyna pomaga nam pozbyć się wielu ciężkich chorób, fizyka odkrywa przed nami sekrety galaktyki, Informatyka znacząco upraszcza nam codzienność.


Także w dziedzinie robotyki dużo zmieniło się ostatnimi laty. Pojawiły się bowiem maszyny, które pozwalają nam wykonać wydruki artykułów trójwymiarowych.


drukarka 2d
Autor: kimubert
Źródło: http://www.flickr.com


Wynalezienie drukarki 3D datuje się na koniec lat 80-tych, kiedy to była jedynie wykorzystana do wytwarzania delikatnych procesorów, z którymi obchodziła się znacznie lepiej niż pracownicy zatrudnieni w fabryce. Z początkiem XXI wieku drukowanie trójwymiarowe stało się powszechne w medycynie, maszyny tego rodzaju wykorzystywano do robienia protez, sztucznych narządów a nawet tkanek. Dzięki dużemu sukcesowi na tym polu, producenci dostrzegając olbrzymi potencjał drukarki 3D, postanowili użyć ją na szerszą skalę. Od kilku lat także w Polsce, można nabyć urządzenie tego typu, umożliwiające drukowanie przestrzenne - https://drukarki3d.pl/.


USA
Autor: Maciej Miąsik
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem drukarki 3D, z pewnością pozytywnie zaskoczy cię fakt, iż podstawowe modele można nabyć już za kilkaset zł.. W zależności od tworzywa, na którym chcemy budować, inny rodzaj urządzenia będzie dla nas właściwy. Do użytku powszechnego wprowadzono drukarki pracujące z plastikiem, pewnymi rodzajami metali, a także czekoladą. Podstawą zrobienia produktu jest gotowy projekt, który wprowadzamy do komputera urządzenia. Następnie należy zaopatrzyć drukarkę we właściwe komponenty potrzebne do wydruku. Samo użytkowanie jest intuicyjne a gotowe projekty można nabyć w atrakcyjnej cenie.


Jeśli pragniesz wytworzyć we własnym mieszkaniu manufakturę czekoladek albo innych przedmiotów, nabycie drukarki 3D będzie idealnym konceptem. W niezwykle ciekawej cenie otrzymamy produkt, który pozwoli nam na wielokrotne utworzenie identycznego artykułu. Zaletą drukarki jest ogromna oszczędność potrzebnych materiałów.