Dużo warsztatów funkcjonuje jedynie dzięki energii elektrycznej – wobec tego trzeba troszczyć się o jej jakość oraz stały dopływ

Zazwyczaj myślimy, że mruganie lampki lub przegrzewanie się jakiś urządzeń działających na prąd, to norma.

Niestety nie powinno tak być. Prąd powinien płynąć do nas w najlepszej możliwie jakości, tak aby nie zaburzać pracy jakichkolwiek sprzętów.

wzorcowanie przyrządów pomiarowych

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com
powiększenie - samochód

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi rzecz jasna o sprzęt przeróżnego rodzaju – prywatny oraz zakładowy. Skupmy się jednak na dziedzinie przemysłowej. Różne straty prądu powodują, że zakład często traci ogromne pieniądze. Nie od razu, ale długookresowo. Przykładowo – przegrzewają się instalacje lub zauważalne są się regularne usterki. Przerwy w pracy lub remontowanie urządzeń – to wszystko kosztuje spore sumy. Wobec tego należy zamontować rejestrator https://kamrec.pl/pl/c/Rejestratory-AUDIO/28 energii. Dobre rejestratory zapisują ogromną ilość danych w okresie dłuższego czasu.

Pamiętaj – stale bądź zorientowany (http://www.cyfrowe.pl/obiektywy,1,12/p/12/Nikon.html). Dlatego zachęcamy Cię do przejrzenia nowego wpisu, który ukryliśmy pod poniższym linkiem. Nie zawiedziesz się!

Z jego pomocą dowiemy się w jakim punkcie tracimy dużo prądu.

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Każda spółka powinna troszczyć się o własne produkty. Utrzymanie ich najwyższej klasy wymaga dopracowanych systemów kontroli produkcji. Do wyprodukowania czujników temperatury, wymaganych jest dużo elementów, które muszą spełniać wyśrubowane normy, ponieważ muszą wytrzymać bardzo wysokie albo bardzo niskie temperatury. By spełniały takie kryteria muszą zostać poddane szczegółowej kontroli certyfikowanymi przyrządami.

Do zmierzenia grubości kostki ceramicznej używa się suwmiarki, która przedtem została poddana wzorcowaniu. Wzorcowanie przyrządów pomiarowych odbywa się w wyznaczonych instytutach. Wzorcowanie inaczej nazywane jest również kalibracją.