Dziś funkcjonowanie bez telefonu, to prawie jak życie bez głowy – stale pragniemy być online i dlatego musimy mieć non stop naładowany telefon

W dzisiejszych czasach bywamy tak uzależnieni od telefonów, że aż niemożliwym jest to, aby wyobrazić sobie bez nich funkcjonowanie.
Obecnie na przystankach, w restauracjach i prawie w każdym innym miejscu na naszej planecie ciągle mamy możliwość zauważyć ludzi z telefonami w ręce.

ładowarka do telefonu
Karty microSDHC Class 10

Autor: TRANSCEND
Źródło: TRANSCEND
Są one zwykle dość duże oraz non stop podłączone do internetu. To w sieci bywamy niekiedy bardziej zatopieni aniżeli w świecie realnym. W smartfonie posiadamy wszystko – kalendarz, filmy, kamerę i połączenie ze skrzynką mailową oraz portalami społecznościowymi. Prawdą jest, że wszelkie nasze aplikacje oraz stałe podłączenie do internetu bardzo zjadają baterię. Dodatkowo, duży i kolorowy ekran także sprawia, że niektórzy są zmuszeni ładować urządzenie niemalże każdego dnia. Na tyle boją się zerwania kontaktu z wirtualnym światem, że ładowarka do telefonu stale jest w ich torbie albo tornistrze. Są osoby, które ładowarek mają kilka. Jedną trzymają w mieszkaniu, kolejną w pracy, a ostatnią w plecaku, by móc podładować telefon w podróży – w tramwaju lub program dla spedycji w autobusie. Dzisiaj jest to już na tyle powszechne, że niejeden przewoźnik, który nie chce być gorszy od konkurencji, montuje gniazdka do ładowania telefonów albo laptopów przy każdym siedzeniu.

Darmowe Wi-Fi w busach to także już powoli standard.
Żyjemy w czasach, kiedy świat wirtualny stał się równie ważny, jak ten rzeczywisty. Przez to chcemy być ciągle online – aby być stale na bieżąco ze wszystkimi sprawami.