Dziś wszyscy latają częściej i chętniej niż jeszcze 50 lat temu – pragną poznawać innych ludzi oraz odmienne cywilizacje

Jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz podróżowanie zwykle było wyłącznie dla tych, którzy wyjeżdżali razem z biurem podróży i to ono wszystko dla nich organizowało.
W obecnych czasach sytuacja totalnie się pozmieniała.

USB autorstwa projektanta Willa Rockwella

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Świat stał się bardziej otwarty, duża grupa państw ułatwia otrzymanie krótkich wiz turystycznych, internet bywa łatwo dostępny, a przedsiębiorstwa lotnicze zwykle proponują tanie bilety w różne strony świata. To zachęca rzeszę osób do planowania samodzielnych wypraw. Tym bardziej, że coraz liczniejsza grupa rodaków dobrze włada językiem angielskim i jest się w stanie dogadać w innym kraju. By samodzielnie zaplanować urlop z pewnością trzeba kupić przewodnik oraz samodzielnie ustalić trasę tego, co pragniemy zwiedzać. Aby nie zaskoczyły nas jakieś niespodzianki, to za każdym razem należy mieć w plecaku urządzenie GPS. Da nam on poczucie bezpieczeństwa, że jeśli zawiedzie nas intuicja, mapa czy rady lokalsów, to zawsze jeszcze będziemy mogli na urządzeniu GPS (sport-dog.pl/) sprawdzić, w którym kierunku powinniśmy się udać, by znaleźć cel. GPS doprawdy niekiedy potrafi uratować życie w różnych miejscach na naszej planecie. Tam gdzie straciliśmy orientację i nie wiemy, czy błądzimy czy nie oraz tam, gdzie nie możemy spotkać lokalsów, by zapytać o pomoc.

GPS i mapa to podstawowe akcesoria niejednego włóczykija. Powinniśmy stale mieć je przy sobie, gdyż nigdy nie wiadomo, w jakiej sytuacji pomogą nam uratować grafik, a niejednokrotnie zapewne i życie.