Fotografie w 3D luksusowy jednak zadowalający produkt.

Innowacyjny rodzaj wizualizacji umożliwiający w bardzo dokładny sposób przeanalizować nam produkt w wymiarze 3D jest to fotografia obrotowa. Przy realizowaniu takiej wizualizacji należy wykonać parę koniecznych etapów. Pierwszym z kroków jest kwalifikacja odpowiedniego miejsca.

Powinno być to stanowisko, gdzie fotograf bez ograniczeń będzie mógł z każdej strony sfotografować określony produkt. Również bardzo ważne tutaj jest dobranie tła. Odpowiednie jest wyraźne tło, ponieważ w dalszej obróbce łatwo takowe tło jest wymienić.

3d

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Po przygotowaniu miejsca należy we właściwysposób przygotować artykuł. Musimy pamiętać, żeby ani jeden z elementów fotografowanego artykułunie był odblaskowy- metalowy. Spowoduje to bowiem odbicie fotografa lub w sytuacji zastosowania lampy błyskowej efekt biernego oświetlenia. Jak widzimy jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, albowiem wymaga to wielu serii fotografii. Każde z zrealizowanych ujęć powinna być właściwe, precyzyjnea także drobiazgowe. Wszystkie fotografie powinny być zrobione w tej samej jakości. Zazwyczaj zdarza się, że ok 60-70 procent zdjęć wykonanychpodczas w czasietakiej sesji jest odrzucanych. Istotnym argumentem, dlaczego takie zdjęcia są odrzucane jest zbyt mała ostrość.

Zdarza się, że sesja produktowa inaczej fotografia obrotowa , dzięki której potem zostanie wykonana wizualizacja 3D trwa wiele godzin. Jest bardzo pracochłonne jednakże daje wiele satysfakcji po jej zakończeniu. Po wykonaniu sesji jak i wyborze odpowiednich ujęć jesteśmy już w połowie drogi do triumfu. W tym momencie zabieramy się za ostatnie wykonanie wizualizacji. I w tym miejscu w zależności z jaką częstotliwością ma być wykonana wizualizacja musimy dobrać właściwą ilość ujęć. Bardzo często ilość ta przekracza kilkaset zdjęć. Sama wizualizacja robiona jest przez odpowiednie, zawodowe programy komputerowe.

Fotograf robiący zdjęcie

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Tym bardziej człowiek musi wszystkie informacje wprowadzić do programu a co najważniejsze czuwać nad ich poprawnością. I tutaj zbliżamy się do końca tworzenia wizualizacji 3D kreowanej przez fotografię obrotową. Mimo wielkiego nakładu pracy w takową formę prezentacji produktów, staje się ona bardzo popularna. Sprzedawcy muszą, w coraz to bardziej wymyślne sposoby zachęcać potencjalnych klientów do zakupu właśnie ich produktów. Jednak nabywca staje się coraz bardziej wybredny.