Generatory mają szerokie zastosowanie w lokalizacjach, gdzie sieć energetyczna jest przeciążona albo jej nie ma czy jest skomplikowany dostęp

W przeróżnych instytucjach, hotelach, przedsiębiorstwach czy też szpitalach ciągłość mocy to podwalina do prawidłowego postępowania. Brak napięcia zawiera wielkie niebezpieczeństwo, grożące również własnemu zdrowiu i życiu. Dlatego większa część zakładów przemysłowych czy też szpitali posiada generatory, jakie stanowią źródło zapewniania prądu.

agregat

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Agregaty prądotwórcze zwane też generatorami prądotwórczymi to sprzęty elektroenergetyczne, które tworzą samodzielne źródło prądu. Generatory składają się z prądnicy synchronicznej, silnika spalinowego, rozdzielnicy elektrycznej, a także urządzeń kontrolno-pomiarowych oraz dodatkowych lokowanych na łącznej budowie metalowej. Agregaty są w związku z tym oddzielnymi agregatami do wytwarzania mocy elektrycznej.

Rozróżniamy agregaty jako główne źródła mocy elektrycznej dla różnych wymogów na przykład jako siła napędowa, oświetlenie, ogrzewanie, itd. Stosowane są na terenie, gdzie nie ma żadnych innych źródeł energii. A też jako generatory pomocne, jakie wykorzystywane są wtedy, kiedy zwykła sieć rozdzielcza jest przerywana lub (bezpieczeństwo informatyczne w firmie) przeciążona. Agregaty prądotwórcze rozróżniamy na lądowe i morskie, a także stałe oraz ruchome. Wynajem agregatów prądotwórczych przydaje się wszędzie, gdzie nie ma alternatywy podpiąć się pod normalną sieć rozdzielczą. Częstokroć agregat jest

agregat

Autor: U.S. Naval Forces Central Command
Źródło: http://www.flickr.com

niezbędny na budowach za pomocą jakiego pracują wszystkie urządzenia elektroniczne. Tutaj coś w temacie: .

A także przy naprawach autostrad, poręczy, mostów czy przy instalacji tablic marketingowych. Wynajem agregatów prądotwórczych zajmują się kompetentne przedsiębiorstwa, jakie posiadają również urządzenia budowlane czy remontowe, które jest możliwość wydzierżawić na wskazany termin. Jest to idealna możliwość dla osób, którzy przebudowują czy odnawiają mieszkanie, robią drogę dojazdową na posiadłość, stawiają płot, itp. Czyli wszędzie tam gdzie wykorzystujemy z urządzeń elektrycznych, a nie mamy opcji korzystać ze stałego zasilania.