Ile zarabiają w naszym kraju tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w naszym kraju mogą zarobić rzeczywiście dużo. Ich przeciętna wypłata wynosi czasami 3 razy więcej, niż średnie wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika z przygotowanego przez pewną agencję raportu, który bazuje na informacjach z pierwszego kwartału aktualnego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest oczywiście wiele zmiennych, od jakich zależna jest ostateczna wielkość pensji.

Zaintrygowały Cię informacje podane w tym tekście? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (https://www.moderator.pl/czesci-zamienne/widly.html) możesz przenieść się do bardziej skrupulatnych tematów, które ukryte są w linku poniżej.

Przykładowo programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 zł brutto, zaś taki, który posiada swoją firmę na zasadzie B2B: 12000 złotych netto. Jakie technologie są aktualnie najbardziej korzystne finansowo – najbardziej korzystne finansowo są Spring (15 000 złotych) czy Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy pracy niezwykle atrakcyjną opcją od dużej ilości lat jest język Java (aktualnie średnio jest to 11000 zł brutto w wypadku umowy o pracę i trochę więcej niż 14000 zł netto w przypadku B2B). Pensje brutto wedle technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 zł, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tys., Spring od 8 do 14 tys., Python od 3000 do 13 tysięcy złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 złotych.

Programista pobiera odmienne sumy w przypadku formy kooperacji, tzn. zarabia trochę mniej w wypadku pracy zdalnej oraz jego zarobki odróżniają się od poziomu zaawansowania. W obu wypadkach różnica wynosi kilka tysięcy złotych miesięcznie. Jeśli chodzi o to, jak rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są niezwykle potrzebni we współczesnym świecie. Niestety wciąż ich ilość jest zbyt mała. Wynika to m.in. z faktu, że aktualnie panuje powszechne przekonanie, jako by nauka była trudna i długotrwała.

To fakt, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na takim stanowisku, jednak osoby zainteresowane mogą korzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są organizowane przez przeróżne serwisy internetowe. W czasie takiego bootcampu ukierunkowuje się kursantów do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.