warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/willalitwor.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Wypełnienie deklaracji podatkowej w ostatnim momencie

rachunki
Na rozliczenie podatku 2015 jest ściśle wyznaczony czas, którego nie można przegapić, o ile nie chcemy narazić się na karę. Zdarzają się jednak osoby, które z powodów osobistych, pominięcia bądź zwyczajowego załatwiania wszystkiego na ostatnią chwilę, ledwo zdążają przed konkretną datą. O czym warto pamiętać, jeżeli i my robimy to w biegu?

Coroczne obowiązki względem urzędu podatkowego

rozliczenie pit
Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze kilka miesięcy nowego roku to okres, kiedy praktycznie wszyscy pracujący myślą o rozliczeniach z urzędem podatkowym. Termin na złożenie swojego zeznania mija z końcem kwietnia, jednak jeżeli będzie to dzień wolny od pracy, to będzie przesunięty na drugiego maja. Tego terminu nie można przekroczyć - za opóźnienie w złożeniu zeznania grożą poważne konsekwencje, tak więc nie należy się z tym spóźniać.

Warto się zainteresować jak przekazać 1% podatku

jak obliczyć podatek
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo wspaniałego ma szansę zrobić przekazanie 1% podatku

Ludzie borykają się z różnorakimi trudami zdrowotnymi, które wchłaniają często znaczniejszą część ich comiesięcznych dochodów, a na dodatek jeszcze zazwyczaj wykluczają ich z szansy normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Rozlicz formularz podatkowy bez wychodzenia z domu – to nadzwyczaj proste!

Rozliczenia PIT przez internet
Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas posiada własny obowiązek fiskalny. Nie musimy prowadzić firmy, ażeby naszą nieodzownością było odprowadzanie należności wobec Skarbu Państwa. W wypadku jednostek zatrudnionych należność na rzecz państwa przekazywana będzie przez zatrudniającego. Jednakowoż zobowiązaniem każdego z nas będzie rozliczenie deklaracji podatkowej we właściwym czasie. Lecz wypełnianie deklaracji PIT bynajmniej nie musi okazać się czynnością kłopotliwą.

Atuty rozliczania PITa w odpowiednim programie

rachunki
Rozliczenie podatkowe to powinność każdego podatnika, z którym trzeba zmierzyć się każdego roku. Czas, który jest na jego złożenie, mija wraz z ostatnim dniem kwietnia. Jednakże nie warto zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, aby później nie stresować się długimi kolejkami, koniecznością błyskawicznego wypełnienia dokumentów i wynikającymi z tego omyłkami.