warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/willalitwor.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W ostatnim czasie coraz bardziej znana jest fotowoltaika? Co to właściwie jest, czym zajmuje się ta dziedzina?

fotowoltaika
Autor: Team Massachusetts 4D Home
Źródło: http://www.flickr.com
Tak prawda, że w ostatnim okresie bardzo popularnym pojęciem jest fotowoltaika. Czym właściwie jest? To dziedzina techniki oraz nauki, jaka zajmuje się przerabianiem światła słonecznego na energię elektryczną. Jest to więc wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Fotowoltaika, chociaż jest bardziej droga niż metody konwencjonalne, to wykorzystywana jest w wielu dziedzinach.

Odpowiedni dobór obiektywu ma wielkie znaczenie dla robionego zdjęcia

Dyktafon ICD SX750
Autor: Sony
Źródło: Sony
W okresie fotografii analogowej sprawa była prosta.


Aparat był tylko skrzynką oferującą określone czasy otwierania migawki. Obecnie sprawy są są nieco bardziej skompilowane.

Waga kieszonkowa to świetny wynalazek

waga
Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas zakupów staramy się nabywać jedynie to co konieczne i w takiej ilości w jakiej wymagamy. Dlatego właśnie prosząc o określoną wagę jakiegoś towaru chcemy tyle zainkasować, a wkładając samodzielnie zazwyczaj myślimy, czy już, czy jeszcze wkładać, a nie zawsze posiadamy ewentualność skorzystać ze sklepowej wagi.