Jak bez zbędnych wydatków odświeżyć wnętrza na wiosnę?

Za chwilę wiosna zapuka do naszych domów. Przyszła więc pora na wiosenne dekoracje i odmianę wnętrz. Rezygnujemy z zimowej monotonii w mieszkaniach i wprowadzamy do nich świeży powiew wiosny. Radzimy w jaki sposób otworzyć swój dom na wiosnę.

Świeczniki Twilight

Autor: Stelton
Źródło: www.smakprostoty.pl
Miejsce suchych bukietów niech zajmą ciekawe aranżacje z pachnących, wiosennych kwiatów. Jeśli za oknem jeszcze ponuro i nijako, nie zaszkodzi ”zorganizować” wiosnę w oknie. Wystarczy zawiesić przeźroczyste butelki tudzież probówki w oknie (http://alglas.pl/) do którego lubi zaglądać słońce.

Dodatkowo, gdy zapadnie zmrok aby spotęgować efekt, możemy ustawić na parapecie świeczniki czy tealighty. Ta wyrafinowana, kolorowa dekoracja, powstała w parę chwil wprowadzi do wnętrza przyjemną atmosferę – zobacz więcej.

Wraz z wiosną dobrze jest wymienić niektóre obrazy, zdjęcia oraz ramki na zdjęcia – doskonały element dekoracji.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy pozycjonowanie stron Artefakt naszego wpisu zapraszamy do następnego artykułu, który znajduje się pod poniższym linkiem. Tam rozwieją się wszelkie Twe niepewności.

Odpowiednio dobrane ramki będą przysłowiową kropką nad „i” naszych dekoratorskich zapędów, wprowadzą szczyptę koloru oraz modnego stylu A gdyby tak stworzyć rodzinną galerię? To niedrogi, a jakże uroczy sposób na odmianę wnętrza. Aluminiowe, choć wyglądają szalenie elegancko, nie wprowadzą przytulnej atmosfery. Najlepiej wybrać drewnianą, która będzie emanować domowym urokiem. Natomiast ramki kolorowe świetnie spiszą się w pokoju najmłodszego domownika – tam także powitajmy wiosnę.

ramka na zdjęcia

Autor: pabloverdugo
Źródło: http://www.flickr.com
Czas na grube poduszki oraz ciepłe pledy już minął. Zastępują je pastelowe kolory i lekkie materiały. Tak jak projektanci ubierają modelki w romantyczne sukienki dodając do stylizacji ciężkie buty, tak i my możemy łączyć batysty z aksamitami. Mając ten fakt na uwadze nie obawiajmy się eksperymentować z rodzajem tkanin. Nie musimy wymieniać wszystkich poduch, zasłon i pokrowców. Czasem wystarczy dodać parę nowych elementów. Istotne jest, do czego tkaninę użyjemy. Na fotele, sofy lub krzesła nada się trwała i trochę sztywniejsza, najlepiej tkana w różnych kierunkach – wówczas nie rozchodzi się na szwach a przy tym jest odporna na przetarcia. Kanapę ozdobią stosownie dobrane poduszki. Może w kwiaty lub kolorowe motyle?

|