Jak należycie zadbać o swój samochód, czyli kilka słów o pielęgnacji czterech kółek

Właścicieli aut można rozróżnić na dwie grupy. Do pierwszej zaliczają się pedanci, którzy są na myjni parę razy w tygodniu. Drugą grupę stanowią osoby, jakie nie przywiązująuwagi do czystości auta. Najlepiej znaleźć tzw. złoty środek. Można, a nawet powinno się dbać o samochód. Nie wpadajmy przy tym w skrajność, bo – jak powszechnie wiemy – „lepsze” jest wrogiem „dobrego”.

biały samochód

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jakim sposobem umyć auto, żeby go nie zarysować? W pierwszej kolejności odpadają myjnie mechaniczne, bo są mało skuteczne. Nie dość, że nie są w stanie domyć najbrudniejszych części auta, to w dodatku jest spore prawdopodobieństwo, że drobinki brudu zarysują lakier. Interesującą alternatywą może być w takim wypadku myjnia – www.sklep.techkar.pl/produkty/czesci-i-akcesoria-do-myjek/czesci-zamienne,2,3527 – ręczna. Nie zapominajmy jednak o tym, że i w tym przypadku trzeba przemyśleć plusy i minusy. Myjnia (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_stalowe_techkar/weze_stalowe_35m_techkar,2,3625) ręczna, szczególnie, gdy posiadamy starsze auto, może negatywnie wpłynąć na stan lakieru. W najbardziej ekstremalnym wypadku rezultatem może stać się odpryskiwanie lakieru. Z powyższych powodów dużo osób wybiera samodzielne czyszczenie czterech kółek. Z pomocą porządnych środków chemicznych nasze pojazdy będą po prostu lśniące. Będziemy mieć przy tym pewność, iż nasze samochody są w dobrych rękach oraz nie spotka nas żadna przykra sytuacja – więcej .

Dobre kosmetyki samochodowe to klucz do sukcesu. Podobnie sprawy się mają w wypadku ścierek oraz innych szmatek. Mało kto wie, iż najlepiej do czyszczenia samochodu używać ściereczek z mikrofibry. Dlaczego nie powinniśmy stosować gąbki? Bo gromadzi się na niej piasek, który może zarysować lakier. Na naszej liście zakupów muszą się znaleźć specyfiki do czyszczenia aluminium. Są one bardzo istotne, gdy posiadamy aluminiowe felgi. Środki do czyszczenia aluminium sprawią, iż felgi będą lśniły. Pamiętajmy o tym, że kosmetyki samochodowe musimy dobrać z rozmysłem. Na pewno przydadzą się nam szampony, środki nabłyszczające, woski oraz powłoki ochronne do lakieru. Poza tym musimy kupić odpowiednie kosmetyki samochodowe do wnętrza samochodu. Mowa tutaj o pielęgnowaniu deski rozdzielczej i innych elementów. Samo odkurzanie może okazać się niewystarczające. Jak często trzeba myć samochód? Częstotliwość może różnić się w zależności od poszczególnych pór roku. Na jesieni a także zimą musimy czyścić auta nieco częściej.

myjnia

Źródło: http://www.morguefile.com/
Błoto, deszcz oraz śnieg źle wpływają na nasze samochody. Wiosną albo latem sprawa jest znacząco łatwiejsza. Mała ilość opadów atmosferycznych , cudowna pogoda oraz świetne warunki wpływają na to, iż auta są czyste dłużej. Dzięki temu auta możemy myć średnio raz na 2 tygodnie. W szczególności, gdy posiadamy pojazd w białym albo innym jasnym kolorze. Jeżeli nie zadbamy należycie o jego czystość, wtedy w każdej chwili możemy się spodziewać kawału żartownisiów, jacy na zakurzonej masce napiszą: „Eksperyment NASA. Nie myć!”