Jak ochronić telefon komórkowy?

Smartfony w przeciągu ostatniej dekady przeszły nieodwracalną metamorfozę. Jeszcze nie tak dawno służyły nam głównie do telefonowania a także pisania SMS-ów.
Dzisiaj telefony stały się smartfonami i są w rzeczywistości minikomputerami mieszczącymi się w kieszonce spodni czy też torebki.

szkło na telefon

Autor: Medas-Media
Źródło: Medas-Media
I tak, jak zwykłe komputery, mieszczą ogrom danych, jakie warto chronić przed wyciekiem lub kradzieżą. Bywa, że nasz smartfon zostaje zgubiony bądź skradziony. Razem z nim przepadają wszystkie dane. Mogą być to zdjęcia z wycieczki, filmiki z koncertu, mejle, loginy oraz hasła do kont bankowych. Dlatego przezorność nakazuje, ażeby regularnie robić kopię zapasową informacji znajdujących się na komórce. Możemy to zrobić za pośrednictwem aplikacji bądź też z pomocą instrumentów oferowanych przez wytwórcę przyrządu. Backup możesz zapisać na dysku laptopa czy też na przenośnej pamięci, możesz też przechowywać go w chmurze.
Telebim reklamowy led

Autor: FlexVision.pl
Źródło: FlexVision.pl
Hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8

Autor: Samsung
Źródło: Samsung

Strata komórki potrafi być dotkliwa. Nie idzie jedynie o stracone pieniądze, ale również znajdujące się na urządzeniu informacje. Jeśli więc przez przypadek zgubicie własny smartfon, czy to w kinie, czy też na pikniku bądź w pubie, lub co gorsza, ktoś go wam ukradnie – nie panikujcie.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj Artefakt pozycjonowanie inne tego typu materiały – one również są warte zainteresowania.

Dzięki narzędziom do namierzania smartfona nie wszystko stracone. Z pomocą dedykowanych aplikacji możecie namierzyć zgubiony smartfon poprzez geolokalizację.

Możecie też w sposób zdalny zablokować telefon oraz napisać na nim SMS dla znalazcy. Jak widzicie, jest mnóstwo sposobów na odzyskanie zguby albo utarcie nosa złodziejowi. Przed mechanicznymi uszkodzeniami nasz smartfon ochroni szkło na telefon.