Jak opracować aplikację mobilną ? Na które cechy należy zwrócić uwagę?

Testowanie aplikacji mobilnych nie będzie tym samym, czym jest testowanie internetowych aplikacji. Różnice odszukamy na wielu poziomach. Praktycznie zawsze testy funkcjonalne oparte są na sprawdzaniu interakcji ludzi użytkujących daną aplikację, jasne jest bowiem, że inaczej wygląda testowanie aplikacji bankowej, a zupełnie odmiennie społecznościowej aplikacji.

szkolenie testowania aplikacji mobilnych

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Wiele zależne jest również od grupy docelowej przyszłych użytkowników danej aplikacji.
sport

Autor: moetaz attalla
Źródło: http://www.flickr.com
Spore znaczenie ma także platforma na jakiej pracuje aplikacja, ponieważ wpłynie to na sposób jej rozpowszechniania. Szczególnie w tym momencie są znane platformy takie jak Google Play oraz App Store szkolenia uczące testowania aplikacji mobilnych. W tym względzie zdarzają się różnorakie problemy, jak to, że aby znaleźć defekt trzeba wpierw wgrać najnowszą wersję programu dla danego sklepu i zaczekać, póki nowe wersja będzie zatwierdzona. Niestety czasem potrwa to nawet aż 3 tygodnie.
Szczególnie pomocne jest w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych polecam:, gdyż dzięki temu prościej nam zrozumieć wszelakie najważniejsze aspekty. Szczególnie istotne jest, żeby przewidzieć najistotniejsze błędy i w miarę na takie błędy reagować.

Zobacz też inny zbiór treści podnoszących prezentowany temat – bez strachu – wejście za darmo (http://www.sklep.sn-promet.pl/kategoria-produktu/towary-emas/kolumny-swietlne-emas/), więc kliknij ten odnośnik.

Bo pomyślmy sobie, że użytkownik będzie miał z czymś takim do czynienia i na pewno nie będzie się starał znaleźć informacji, jeżeli stanie się to niełatwe. W zamian za to usunie ją i zainstaluje całkowicie nową innego producenta. Do nas już nigdy nie powróci.

Nie zapominajmy o tym wszystkim, gdyż wtedy powinniśmy być pewni, iż nasza Aplikacja będzie interesująca, bardzo prosta w obsłudze, dzięki co będzie bardzo popularna. Zawsze warto też się szkolić, bo dzięki temu unikniemy najbardziej poważnych błędów.