Jak technologia zmienia świat

W niesamowitym tempie zmienia się nasza rzeczywistość. Używamy najnowocześniejszych technologii prawie bezrefleksyjnie. Dopiero wspólna lektura z dzieckiem edukacyjnej książeczki z zakresu historii techniki uświadamia nam, jak dużo się odmieniło w bardzo krótkim czasie – wystarczy bowiem niedługi czas używania funkcjonalnej techniki, a już zapominamy o starych rozwiązaniach, a te nowe rozpatrujemy jak rzecz oczywistą. Tak się dzieje z internetem. Ten dziarski 46 latek rządzi niepodzielnie zmieniając nam życie.

myszka do komputera

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Wystarczy bowiem niezbyt drogi abonament u dowolnego dostawcy (TVK – internet światłowodowy wrocław) telekomunikacyjnego oraz odebrany u niego modem usb, aby radować się dostępem do niezliczonej ilości informacji. Ten starszy pan niepostrzeżenie zmienia także sposób naszej pracy. Nie chodzi o to, iż częstokroć monitor substytuuje nam kartkę , tylko o to iż niedrogie notebooki pozwalają nam na prace praktycznie w dowolnym miejscu, co otwiera nowe możliwości dla osób pracujących w terenie.

notebook

Autor: My Online Estate Agent
Źródło: http://www.flickr.com

Notebooki w zestawieniu z dostępem do internetu pozwoliły stworzyć nawą metodę pracy, tak zwaną telepracę. Jest to szansa dla osób które z jakichś przyczyn nie mogą czy nie chcą wykonywać pracy poza własnym mieszkaniem. Jest to kapitalne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych czy matek z dziećmi.

Ciekawi Cię istotna propozycja zakupu podobnego produkty? Zachęcamy więc do kliknięcia w podany link. Tam wyszukasz ich znacznie więcej.

Wszystkie te osoby mogą nie rezygnować z pracy i pogodzić swe zadania domowe z pracą zarobkową.

Oczywiście ta nowoczesna odmiana zatrudnienia wymaga od pracownika pewnego typu cech charakteru. Konieczna jest samodyscyplina a także dobra organizacja pracy. Wprawdzie zwierzchnik często ma możność kontroli pracownika za pomocą na przykład kamery internetowej, niemniej jednak duża wolność narzuca większą odpowiedzialność. Sieć internetowa i nowoczesne urządzenia mogą być również metodą pokonania własnych ograniczeń. Notebooki i specjalistyczne oprogramowania umożliwiają pracę osobom nawet w znacznym stopniu niepełnosprawnym. Przykładowo – tu.

Oczywiście nie jest tak, że tylko pracą żyje człowiek. Potrzebujemy również odpocząć. Jednym z najbardziej popularnych metod relaksowania się jest słuchanie ulubionej muzyki. Dziś nie musimy już jak w przeszłości kupować osobnego zestawu muzycznego, starczy że dokupimy dobre głośniki do komputera (np.: ).