Jak ułatwić życie alergikowi?

Jednym z największych problemów dzisiejszego społeczeństwa są wszelakiego rodzaju uczulenia. Na pierwszy rzut oka wydawało by się, że jest to wyłącznie osobisty kłopot pacjenta, a co najwyżej jego bliskiego środowiska: rodziny i znajomych. Tak tymczasem nie jest. Nie leczona alergia może spowodować wystąpienie astmy, a to jest poważna choroba mogąca mieć poważne następstwa dla chlebodawcy chorego w postaci urlopu na być może długi okres.

oczyszczacz powietrza

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia hospitacja pracownika może być kosztowna dla firmy, chociażby przez przymus czasowego zastąpienia pracobiorcy. Ma to niemałe znaczenie w wypadku wysoce cenionych specjalistów, jakich zastąpienie może nie być proste lub po prostu może być drogie.

Warto się zatem zastanowić nad sposobem zapobiegania, jeśli jesteśmy zwierzchnikiem alergikiem bądź wiemy że któryś z naszych pracowników zmaga się z tymże problemem. Wbrew pozorom nie jest to trudne zagadnienie. Najczęściej występujące alergie to reakcja alergiczna na kurz lub na pyłki drzew. Nie trzeba nawet wiedzieć na co konkretnie są uczuleni nasi pracownicy, wystarczy bowiem zamontować oczyszczacz powietrza do biura, który przefiltruje z powietrza szkodzące szkodliwe cząsteczki – smog w Warszawie.

Może to w znaczny sposób wpływać na komfort a zatem i wydajność pracy. Urządzenia te to po prostu zaawansowanie technicznie filtry. Wspomniany oczyszczacz powietrza do biura może pracować za pomocą wymiennych filtrów węglowych albo za pomocą filtrów elektrostatycznych. Typ zastosowanej technologii może zadecydować o niższych lub wyższych kosztach eksploatacyjnych .

oczyszczacz powietrza

Autor: Daikin
Źródło: KLIMA-TOP
Tego typu urządzenia przydadzą się również w miejscach wyjątkowo narażonych na zanieczyszczenie. Takowym miejscem może być centrum dużego miasta. Już dziś Kraków czy Łódź zmagają się z problemem trującego smogu.

Dajemy Ci darmowe wejście (http://www.c-l.pl/zywice/) do następnych wątków, jeśli opisy zawarte na tej stronie szalenie Cię wciągnęły. Zatem nie zwlekaj!

Moim zdaniem skutecznym sposobem poradzenia sobie z tymże problemem może być oczyszczacz powietrza do biura. Rzecz jasna nie rozwiąże to problemu ekologicznego, ale może nam pomóc żyć w zastanej faktyczności – https://www.klimatop.pl/oczyszczacze-powietrza-sharp,342.html. Takie urządzenie przyda się nam także wtedy, kiedy duża grupa pracobiorców pali papierosy, ponieważ oczyszczacz powietrza do biura poradzi sobie także z niemiłymi zapachami.