Jak wybrać fotografika na ślub?

Dobór fotografa ślubnego oraz kamerzysty jest trudny. Efekt ich pracy będzie namacalny dopiero po uroczystości i wówczas widać, czy był dobry.
To nie orkiestra, jacy mają ułożony scenariusz na każdą ewentualność.

zdjęcia z powietrza

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

To nie salon sukien ślubnych, który pokazuje tę sukienkę, jaką zamówicie. To wreszcie nie restauracja, która funkcjonuje za każdym razem w tych samych warunkach, zaś kuchni a także kelnerów nic nie zaszokuje. Fotograf uzależniony jest od mnóstwa elementów, jakie mają oddziaływanie na końcowy wygląd zdjęć. Ważniejsze z nich to aura, oświetlenie kościoła a także sali weselnej a także zachowanie się weselników. Pamiętajmy o tym, że fotografie demonstrowane nam w portfolio, są właśnie fotografiami z portfolio – najlepszymi z najlepszych jak też często wykonanymi w najbardziej sprzyjających okolicznościach. Poniektórzy fotografowie wykonują także zdjęcia z powietrza.
Na aurę nie mamy żadnego wpływu, natomiast pozbawiony okien czarujący wiejski kościółek drewniany może okazać się przeszkodą nie do przeskoczenia dla fotografa, który urzekł nas ślicznymi fotografiami zaślubin w plenerze. Rekomendacje od zadowolonych par, jakie osobiście znamy, to świetna reklama (sprzedaż kasetonów z dibondu) dla fotografa. Na polecenia ze weselnych for internetowych powinno się patrzeć z powściągliwością, zwłaszcza, gdy pochodzą od osób z niedużą ilością wpisów. Analizujmy reklamy i odwiedzajmy strony www fotografów.

Jeśli już uda się nam zgromadzić listę fotografików, jakich zdjęcia nam odpowiadają, można wysyłać e-maila z zapytaniem o dostępność terminu, prośbą o opisanie szczegółów oferty oraz cennik. Owa forma kontaktu zapewni nam porównanie wszystkich propozycji.