Jak wyczyścić pralkę domowymi sposobami? Dlaczego jest to tak ważne? O jakich sprawach pamiętać?

To bardzo ważne, ażeby utrzymać naszą pralkę w czystości. To konieczne, aby pozbyć się niechcianego zapachu z jej wnętrza, to też konieczne, żeby odkamienić bęben pralki oraz automatycznie wydłużyć jej żywotność. Oba takie powody są wystarczające, aby zaopatrzyć się w konieczne do pielęgnacji środki, jak soda, kwasek i ocet.

Dosyć znanym i pewnym sposobem na czyszczenie pralki jest ustawienie pustego prania z sodą oczyszczoną. Jak to zrobić? Po prostu musimy wsypać trzy czwarte szklanki sody oczyszczonej do pojemnika na proszek, a w dalszej kolejności uruchomić pełny cykl prania. Powinien być on ustalony na temperaturę 90 stopni Celsjusza. Mniej powszechny, ale również stosowany jest sposób mający związek z octem. By wyczyścić pralkę należy wlać do pojemnika na proszek również trzy czwarte szklanki octu, a po tym włączyć pełny cykl prania, też jak w poprzedniej sytuacji, ustawiony na temperaturę dziewięćdziesięciu stopniu Celsjusza.
producent

Autor: WD
Źródło: WD
Windows 7 - fotografijka

Autor: quapan
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej skorzystać z takiej metody, jak chcemy usunąć kamień, jaki zalega na bębnie urządzenia. Kolejnym sposobem na to, ażeby nasza pralka była czysta, jest zastosowanie kwasku cytrynowego. Proporcje i zasady postępowania są identyczne jak we wcześniej wspomnianych przykładach. Jest to dość mało poznany sposób, lecz jak dowodzą niektórzy tak samo skuteczny. Może mamy problem z grzybem w pralce, na szczęście też jest na to sposób.

Skoro spojrzałeś na umieszczone w tym serwisie artykuły, to ponadto zerknij na opracowanie (http://www.pkrajewski.pl/wnetrza/), które również niewątpliwie przykuje Twoją uwagę.

Należy po prostu uruchomić pralkę na dwa cykle. Pierwszy z nich z sodą oraz trzema łyżkami boraksu, następny z octem. Ażeby zapobiec kolejnemu dostaniu się jakiejś pleśni do pralki, nie powinniśmy zamykać pralki od razu po praniu. Na koniec dobrze wspomnieć, iż pralkę najkorzystniej czyścić raz na miesiąc.

Przy tej okazji warto odkręcić filtr na dole pralki, by dokładnie umyć go pod bieżącą wodą. Trzeba pamiętać także o właściwym wybraniu ilości detergentów do objętości prania. Jak w rurach zostają resztki detergentu, to będzie się tworzył bardzo specyficzny oraz bardzo przykry zapach, jaki przechodzi na ubrania. Regularnie czyszczona pralka będzie bardziej niezawodnie pracować i zwiększy się jej żywotność. Co więcej, nie będziemy posiadać niepotrzebnych problemów z dziwnie pachnącymi ubraniami.