Jaka folia dla twojego telefonu będzie idealna?

Panuje przekonanie, że w rzeczywistości każda folia się różni. Czy to prawda? Oto najczęściej wybierane rodzaje folii na telefon.
Tego typu akcesoria na komórkę, typu folia są w istocie niezbędne. Jeżeli każdego dnia nosisz swój telefon w kieszeni, jego wyświetlacz narażony jest na uszkodzenia i rysy.

akcesoria na komórkę

Autor: Microsoft
Źródło: Microsoft

By temu zapobiec, należałoby zaopatrzyć się w taki przedmiot jak folia na telefon czy etui (folia na wyświetlacz telefonu). Nieprawdą jest, że folia jest w stanie zniszczyć ekran, obniża reakcje na dotyk oraz psuje wrażenia wizualne. W istocie folia może uchronić każdego smartphona przed dużą ilością nieładnych zarysowań – to one psują jego design.
Obecnie dostępne są dwa typy folii – wersja tradycyjna z klejem akrylowym oraz silikonowe. Jeżeli chodzi o folie mające klej akrylowy, to są one znane od kilku lat i posiadają rzesze swoich zwolenników (opcje więcej) . Tego typu akcesoria na komórkę jak zrobiona z akrylu folia powoli znikają z oferty. Jeśli już odszukamy taką folię, będzie ona bardziej nowoczesna i dopasowana do obecnych urządzeń.
Salon, BB Magnolia Apartments

Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments
Dzisiaj bardziej polecana jest folia na telefon, jaką często określa się bezklejową. Prawdę mówiąc, to folia z silikonu – i to dokładnie silikon pełni funkcję kleju. Folie bez kleju to takie, które nie posiadają go, ale mocno przylegają do wyświetlacza – nie działają na niego jednak bezpośrednio.
Zaparkowane samochody na parkingu

Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie pozytywy posiada folia na telefon? Jeśli jest odpowiednio naklejona (nie da się zobaczyć pęcherzyków powietrza), to właściwie jest niezauważalna. Pomimo, że jest doklejona do ekranu, to nie pomniejsza jego czułości na dotyk i nie wpływa na jego funkcjonalność. Jeśli folia posiada już kilka lat i jest bardzo porysowana, trzeba tylko zmienić ją na drugą. Folię można stosować jako stałe zabezpieczenie ekranu lub chwilowe rozwiązanie – w obydwu funkcjach sprawdza się idealnie.

Słabym punktem jest fakt, że czasami folię trudno przykleić, trzeba niezwykłej dokładności, cierpliwości i zręcznych palców.
Chociaż producenci smartphonów starają się, by ich urządzenia były bardziej wytrzymałe, to warto kupić folię ochronną.

Dochodzisz do wniosku, że taki artykuł jest pomocny? Jeśli tak, to poznaj jeszcze ten ważny tekst (https://systemy-pasywne.pl/pompy-ciepla/) – on także zwróci Twoją uwagę.

Dzięki niej ekran naszego telefonu będzie zabezpieczony i nie porysuje się nawet w czasie trudnych sytuacji.