Jaką rolę pełni oświetlenie awaryjne w rozmaitych obiektach i budynkach, w jaki sposób należy je projektować

O tym, jak ważną rolę pełni światło w codziennym życiu najczęściej możemy się przekonać, jak go braknie. O ile jednak wyłączenie prądu jak siedzi się w mieszkaniu może ewentualnie spowodować konieczność zapalenia jakiejś świeczki, to mogą się zdarzyć przypadki, kiedy jego brak może być dużym zagrożeniem.

Tak na przykład się dzieje, kiedy w wyniku pożaru albo innego zdarzenia należy nagle wyprowadzić ludzi z budynku, a zasilanie zostało odcięte. W ciemności mogłoby dość do rozmaitych zaginięć czy wypadków, a to mogłoby się skończyć nawet jakąś tragedią. Dlatego też należy zadbać o odpowiednie oznakowanie dróg ewakuacji i niebezpiecznych stref na wypadek braku prądu. Najczęściej stosuje się do tego zasilanie awaryjne, po niemiecku nazywane także notlicht – patrz na fluchtwegbeleuchtung.
Komputery z serii VAIO E 11

Autor: Sony
Źródło: Sony

przestrzeń kosmiczna

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszą rolą zasilania awaryjnego będzie oświetlenie miejsc na wypadek odcięcia prądu w budynku i umożliwienie tym samym możliwość orientacji w środku.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej serwis iphone wrocław na ten temat – informacje będą zapewne niezwykle wciągające, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Przepisy bardzo precyzyjnie definiują parametry, jakie musi tego typu fluchtwegbeleuchtung spełniać, i w czasie projektowania instalacji trzeba się ich trzymać. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie takiego projektu w porozumieniu z osobami zajmującymi się ochroną przeciwpożarową, ponieważ takie zasilanie stanowi ważny element bezpieczeństwa także w tym obszarze. Aktualnie w ofercie znajduje się bardzo dużo modułów i opraw służących do tego celu – notlicht.

Posiadają one odpowiednią budowę i spełniają wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa, z tego też powodu używać ich można w wielu różnych miejscach.