Który czytnik e-booków kupić – zestawienie cen i wersji Klindle

Parę lat wcześniej przez rynek czytelniczy przetoczyła się prawdziwa rewolucja, która całkowicie zmieniła podejście do literatury wielu milionów ludzi. Przyczyną tej rewolucji zostały czytniki e book, jakie początkowo nieśmiało pojawiły się na sklepowych półkach, by jakiś czas później stać się jednym z najczęściej kupowanych gadżetów elektronicznych na całym świecie. Takie czytniki trochę się różnią od swoich kuzynów, czyli smartfonów oraz tabletów
.

Szybsze i bardziej mobilne notebooki Sony VAIO
Autor: Sony
Źródło: Sony
Przede wszystkich ich podstawowym zadaniem jest właściwa prezentacja wyświetlanych książek. Co prawda tablety i smartrony także mają programy, które dają sobie z tym radę, lecz jest jeszcze kilka ważnych rzeczy, dzięki którym czytniki zyskały tak dużo popularności. Chyba każdy, kto polubił czytanie, doskonale wie, jak dużą przyjemność daje przewijanie kartek książki.

Na czytniku nie da się tego osiągnąć, lecz za to projektantom udało się wynalezienie takiego wyświetlacza, który jak najwierniej naśladuje wygląd prawdziwej kartki papieru. Ale chyba największą zaletą czytników książek jest ich mobilność, przez to że książki zapisane są w formie elektronicznej, to w niewielkim sprzęcie można nosić całą bibliotekę, którą ktoś akurat potrzebuje.

Najbardziej popularnym producentem czytników od pewnego czasu jest amazon, i raczej wszystko wskazuje na to że długo się to nie zmieni. Produkty tej firmy są zdecydowanie najbardziej dopracowane, o czym świadczą dziesiątki milionów sprzedanych egzemplarzy. Czy jest to jeden z prostszych modeli, takich jak czytniki e book (produkty z najwyższej półki: ), czy jakiś czytelnik zdecyduje się na zaawansowaną wersję o dużej rozdzielczości, czyli amazon kindle paperwhite bez reklam, to w każdym przypadku dostanie najwyższą jakość widzenia, szybkość pracy i co najważniejsze duży poziom niezawodności.

No i nie można zapominać o stronie estetycznej, gdyż
jest po prostu ładny i elegancki. Najpopularniejsze czytniki posiadają szerokość ekranu 6 cali, jest to idealny kompromis pomiędzy dobrym, wyraźnym obrazem i wygodą noszenia, ich dużą zaletą jest także czas pracy na akumulatorach, który jest znacznie dłuższy niż w przypadku tabletów.