Jaki kupić aparat fotograficzny na urlop?

Aparat cyfrowy na wczasy. To chyba najczęściej nabywana – oprócz samych wakacyjnych ofert w biurach podróży – rzecz tuż przed odjazdem na letni odpoczynek.
Jak go wyselekcjonować? Na co zwracać uwagę? Jakie cechy musi mieć perfekcyjny, wakacyjny aparat? Jesteś dyletantem i zupełnie nie masz pojęcia o co w tej całej fotografii chodzi? Nie masz pojęcia co to przysłona, ogniskowa? I z tej przyczyny odrzucasz cały rynsztunek, jaki ma coś więcej poza funkcją „krajobraz”, nocne zdjęcia”? Omyłka! Nabądź sprzęt, który pozwoli Ci się kształtować, myśleć w czasie pstrykania.

LED

Autor: Motorola
Źródło: Motorola
Wikipedia

Autor: Simon Fraser University – University Communications
Źródło: http://www.flickr.com
Niech ma wszelkie te „zdjęcia w ruchu” jak też pozostałe ustawienia. Jednak sam dostrzeżesz, że w miarę uzyskiwania doświadczenia zaczniesz używać funkcji półautomatycznych, zaczniesz eksperymentować. Zrozumiesz o co chodzi w procesie fotografowania. Zaczniesz czerpać z fotografii o wiele więcej radości. Ważne, ażeby ustawienia dostępne były z poziomu „puszki” aparatu – w pokrętłach a także guzikach, a nie schowane głęboko w menu ekranowym.
sigma 18-200

Autor: TRANSCEND
Źródło: TRANSCEND
Aparaty sigma 18-200 mogą być ciężkie, wyjątkowo te w wyższym stopniu profesjonalne. A ciężar męczy, zwłaszcza jeżeli jest gorąco. Nabądź sprzęt niezbyt duży. Prócz mniejszej wagi zdobędziesz jeszcze coś: malutki aparat fotograficzny mniej zwraca na siebie uwagę. I nie chodzi tylko o złodziejaszków, ostrzących zęby na Twój rynsztunek. Lecz o ludzi, jakich będziesz fotografować. Z niewielkim sprzętem będziesz bardziej anonimowym fotografem oraz zrobisz lepsze ujęcia. Nie nabywaj także jakiejś miniaturki.

Zwłaszcza jeśli nie posiadasz dłoni Calineczki. Malutkie aparaty niekomfortowo się obsługuje.

Sprawdź bez zwłoki wpis spod linku, ponieważ zapewne zaszokuje Cię to, jak bardzo fascynujące treści w tamtym miejscu są przedstawione.

Poza tym miniaturyzacja oznacza jedno: rezygnację z zastosowań, które się „nie zmieściły”.