Jaki telefon komórkowy wybrać?

Współczesny smartfon to nie jedynie wykonywanie połączeń. Przez większą część dnia to główny punkt naszego życia.
Maile, portale społecznościowe, to wszystko absorbuje naszą uwagę.

gra

Autor: Vanguard PR
Źródło: Vanguard PR
Jednak kluczem jest wybór odpowiedniego urządzenia do naszych wymogów. Na co należy zwracać uwagę? Po pierwsze rozmiar ekranu. Obecnie najogromniejszą popularnością cieszą się wyświetlacze, o rozmiarze do 5 cali. Czemu? Ergonomia pracy na powierzchni o przekątnej która wynosi minimalnie 4 i maksymalnie 5 cali pozwala na obsługę całości z pomocą jednego palca. Naturalnie, pod uwagę bierzemy rozmiar ręki i dostosowujemy ją do wybranego modelu. Inną sprawą jest rozróżnienie telefonu pod względem jego przeznaczenia. Całkiem inną rolę będzie spełniać telefon biznesowy, w stosunku do tego, który wyselekcjonujemy do domu oraz gier. Pierwszy przypadek zdeterminowany jest przez zakres wykonywanego zawodu.

Sprawdź również inny zbiór artykułów podnoszących omawiany temat – bez strachu – wejście za darmo (http://www.cyfrowe.pl/kamery-cyfrowe,2,21/p/2/Canon.html), zatem wejdź na ten link.

Pracownicy biurowi docenią większy rozmiar – na dużym ekranie o wiele łatwiej przeglądać różnego typu dokumenty. Jeżeli telefon ma trafić w dłonie osoby pracującej fizycznie, wielkość wyświetlacza powinna być możliwie nieduża, maksymalnie utrudni to przypadkowe uszkodzenie mechaniczne. W tym szczególnym wypadku powinniśmy zastanowić się nad zakupem tradycyjnego telefonu, wyposażonego w klawiaturkę.

– konsole|TITLE=telefon biznesowy]
StoreJet Cloud

Autor: TRANSCEND
Źródło: TRANSCEND
Smartfon to nie tylko możliwość wykonywania połączeń czy też surfowania po internecie. Obecnie każdy telefon dysponuje wkomponowanym aparatem fotograficznym, zdolnym do wykonania fotografii wysokiej jakości.

Ażeby wybrać odpowiedni dla nas aparat, należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy preferujemy fotografie średniej jakości, jednak o dużej rozdzielczości, czy może kierujemy uwagę na jakość, przy zachowaniu umiarkowanych wymiarów.