Jaki telefon nabyć dla seniora?

Starsze osoby miewają kłopoty z obsługą telefonów komórkowych, szczególnie tych, jakie mają najbardziej zaawansowane funkcje. Wielu z nich nie jest w stanie nauczyć się obsługi smartfona, bo ma problemy ze wzrokiem oraz gubi się w bogactwie opcji.
Dochodzi do tego obawa przed uszkodzeniem cennego sprzętu, jeżeli nieplanowanie coś się naciśnie.

Z tychże przyczyn telefon komórkowy dla seniora winien być nieskomplikowany oraz oferować te opcje, jakie są konieczne do telefonowania. W czasie wybierania smartfona dla seniora powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na tanie modele telefonów . Mają one dużo cech korzystnych ze względu jednostki w starszym wieku. Ogromnie znaczący będzie obrys – osoba starsza korzysta z telefonu zwykle w domku, natomiast ogromny rozmiar telefonu będzie jego atutem – taki telefon trzyma się dużo wygodniej, niż malutki. Większa część seniorów utyskuje na to, że ma problem z trafianiem w przyciski telefonu, co dyskwalifikuje właściwie niewielkie modele, które posiadają nieduże guziki. Znacznie wygodniejsze będzie korzystanie z aparatu, który ma ogromne przyciski z wyraźnym skokiem.

Jeżeli opublikowane tu wiadomości są według Ciebie zajmujące, kliknij tu, ponieważ w danym serwisie także odnajdziesz coś wartościowego.

Jeszcze lepszą opcją jest troszeczkę zapomniana współcześnie funkcja sygnalizacji dźwiękowej tego, że klawisz został aktywny, czy wręcz odczytywania wszelkiej z cyfr na głos.

Oprogramowanie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Ekran aparatu telefonicznego nie musi posiadać ogromnej przekątnej – znacznie w wyższym stopniu liczy się to, jak duże są symbole. W sklepie spraWDź, jak bardzo możesz powiększyć czcionkę i czy jest ona widoczna dla osoby starszej. Im łatwiejsze będzie wybieranie numeru, tym korzystniej.

Poniektóre telefony mają z tyłu notatnik, w jakim możemy zapisać numery do tych osób, do jakich często się telefonuje. Klasyczny telefon komórkowy jest zatem najodpowiedniejszy dla nestora.